społeczeństwo
Wojciech Olszański z kolejnym wyrokiem. To koniec Jaszczura?
Seryjny dawca spermy

Seryjny dawca spermy przyłapany na oszustwie. Kobiety rodziły chore dzieci

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,02.06.2022 11:00

James MacDougall pomagał parom lesbijek w spełnieniu marzeń o rodzicielstwie. Mężczyzna oferował kobietom swoje nasienie, chociaż wiedział, że nie powinien tego robić. Ma bowiem wadę genetyczną, która sprawia, że jego potomstwo rodzi się chore.

Sprawa trafiła na nagłówki największych brytyjskich mediów i wzburzyła tamtejszą opinię publiczną. Trudno się dziwić, gdyż to, czego dopuścił się 37-letni James MacDougall, zasługuje na potępienie. Mężczyzna od młodości mierzy się z zespołem łamliwego chromosomu X - jest to dziedziczna, nieuleczalna choroba, która odpowiada za niski iloraz inteligencji i wady rozwojowe.

Brytyjczyk zdawał sobie sprawę ze swojej dolegliwości. Mężczyzna nigdy nie powinien zostać dawcą nasienia, a każdy bank spermy bezapelacyjnie odrzuciłby jego kandydaturę. James MacDougall odkrył sposób, jak obejść przepisy i zapłodnić tak wiele kobiet, jak to tylko możliwe. Swoje usługi reklamował na Facebooku, wybierając lesbijki, które pragnęły potomstwa.

Seryjny dawca nasienia oszukał kobiety marzące o potomstwie

Według sądu 37-latek wykazał się "rażącą nieodpowiedzialnością" jako dawca nasienia. MacDougall bezwzględnie "wykorzystał" marzenia wielu kobiet o posiadaniu dzieci. W ocenie sądu mężczyzna jest "złożoną osobą", która cierpiała na trudności w nauce i była w spektrum autyzmu.

Brytyjczyk miał przyczynić się do narodzin 15 dzieci. Mężczyzna zwrócił się do sądu z prośbą o nadanie mu praw rodzicielskich i możliwość spotykania się z niektórymi ze spłodzonych dzieci, które przyszły na świat dzięki jego nasieniu. W reakcji na jego wniosek sąd ujawnił tożsamość 37-latka, aby ostrzec wszystkie kobiety, które rozważały MacDougalla jako dawcę spermy.

"To człowiek o dobrym sercu"

Dziennikarze serwisu Daily Mail skontaktowali się z rodzicami 37-latka. - On chciał być częścią ich życia, chciał widywać swoje dzieci - tłumaczy matka MacDougalla. - To człowiek o dobrym sercu, który każdemu by pomógł, ale jest naiwny. Chciał tylko pomóc tym lesbijkom w spełnieniu ich marzenia o zostaniu matkami. Nie chciał za to pieniędzy, po prostu to robił.

Rodzice MacDougalla wspierają syna i twierdzą, że został w "okrutny" sposób oskarżony przez kobiety, którym zaoferował nasienie. - Pewnego dnia na pewno powiedziałby tym kobietom o swoim stanie, aby chronić dzieci. Matka mężczyzny uważa, że 37-latek jest "ofiarą" wyroku sądu, zgodnie z którym MacDougall nie może mieć dostępu do dzieci, które spłodził.

Matka MacDougalla w rozmowie z dziennikarzami ujawniła, że jest on adoptowany. Mężczyzna miał być maltretowany przez swoją biologiczną matkę, utrzymywał się z zasiłków dla osób z niepełnosprawnością, działał jako wolontariusz.

Sąd zakazał seryjnemu dawcy nasienia wnioskowania o przyznanie mu praw rodzicielskich i praw do widzeń z dziećmi, których jest biologicznym ojcem przez najbliższe trzy lata. Powód? Byłoby to zbyt traumatyzujące dla matek tych dzieci.

Źródła: ofeminin.pl/dailymail.co.uk

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Dobrze, że chociaż tam sąd myśli o uczuciach matek, a nie tylko tatusia
Odpowiedz
0
like
1
dislike
czekamy,zgłoś
Niech sobie te lesby same zrobią dziecko, skoro ich związek jest podobno naturalny.
Odpowiedz
4
like
3
dislike
no tak maja racje,nikt nie chce spermy niewiadomego pochodzenia,jak sie wybiera partnerow do zycia to wybiera sie tez i sperme,co do potencjalnego koloru wlosow i oczu uwarunkowan genetycznych i maja racje
Odpowiedz
1
like
0
dislike
Zobacz komentarze: 6
Komentarze (6)
arrow
Wezwania na ćwiczenia wojskowe. Młodzi Polacy nie chcą iść do wojska?