Daniel Radcliffe o serialu "Harry Potter"

Daniel Radcliffe w serialu "Harry Potter"? Aktor zabrał głos

Źródło zdjęć: © HBO
Anna RusakAnna Rusak,05.07.2023 12:15

Wiemy już, że powstaje serial na podstawie "Harry'ego Pottera", ale wciąż nie znamy szczegółów dotyczących obsady. Czy jest szansa, że do projektu wróci Daniel Radcliffe? Aktor zabrał głos.

W kwietniu na konferencji Warner Bros. Discovery dowiedzieliśmy się, że stacja pracuje nad serialem na podstawie "Harry'ego Pottera". Każda książka z serii ma dostać swój oddzielny sezon, a cała produkcja najprawdopodobniej zajmie 10 lat.

Wciąż jednak nie wiadomo, kto wcieli się w głównych bohaterów. Czy w serialu na podstawie "Harry'ego Pottera" moglibyśmy po raz kolejny zobaczyć Daniela Radcliffe'a? Aktor zabrał głos w sprawie.

Daniel Radcliffe w serialu "Harry Potter"?

Po tym jak HBO ogłosiło, że na platformie pojawi się nowy serial na podstawie "Harry'ego Pottera", wielu fanów było odrobinę zaniepokojonych. Miłoścnicy filmowej wersji twierdzili, że są zbyt przywiązani do aktorów w niej występujących i nie są w stanie wyobrazić sobie nowego projektu.

Mieli nadzieję na to, że chociaż część aktorów powróci do serialu na podstawie "Harry'ego Pottera". Głos w tej sprawie w rozmowie z ComicBook.com zabrał Daniel Radcliffe. Aktor przyznał, że raczej nie będzie mógł pojawić się w serii.

- Z tego co zrozumiałem, starają się zacząć od nowa. Jestem pewien, że ktokolwiek się za to weźmie, będzie chciał odcisnąć na tym swój znak i prawdopodobnie nie będzie zastanawiał się, jak nakłonić starego Harry'ego do pojawienia się w jakimś epizodzie. Więc zdecydowanie nie będę o to zabiegał. Ale oczywiście życzę im powodzenia i jestem bardzo podekscytowany przekazaniem tej pochodni. Nie wydaje mi się jednak, bym musiał ją fizycznie przekazać - mówił w rozmowie Radcliffe.

trwa ładowanie posta...

Kto zagra w serialu "Harry Potter"?

Wypowiedź Radcliffe'a z jednej strony nie dziwi - w końcu aktor już wcześniej parę razy mówił, że nie chce wracać do świata Pottera. Z drugiej strony dobrze życzy projektowi, co może zaskakiwać wszystkich, którzy wiedzą, jaki ma stosunek do J.K. Rowling.

Radcliffe nie raz sprzeciwiał się jej transfobicznym wypowiedziom, a wiemy już, że pisarka będzie zaangażowana w serial o "Harrym Potterze". Część internautów już zapowiedziała bojkot produkcji HBO.

W każdym razie jedno jest pewne - Daniel Radcliffe nie pojawi się w serialu o Harrym Potterze. Z nieoficjalnych informacji wynika jednak, że twórcy tym razem będą chcieli stworzyć bardziej inkluzywną obsadę, a w rolę Hermiony może wcieli się czarnoskóra aktorka.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Independent, ComicBook.com

Rozwijaj swoje pasje z Bankiem Pekao S.A., bo jak nie teraz to kiedy?
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 9