Selena Gomez pozwie "The Weeknd" przez "The Idol"

Selena Gomez pozwie The Weeknd? Wszystko przez "The Idol"

Źródło zdjęć: © HBO, Instagram.com, Selena Gomez, The Idol, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,07.06.2023 14:02

Za nami premiera "The Idol", czyli nowego serialu HBO, za który odpowiada piosenkarz The Weeknd oraz twórca "Euforii" Sam Levinson. Produkcja wywołała kolejne kontrowersje. Czy Selena Gomez pozwie twórców serii?

W poniedziałek 5 czerwca premierę miał "The Idol". To najnowszy serial HBO opowiadający historię piosenkarki pop Jocelyn (Lily-Rose Depp), która wchodzi w relację z guru sekty (Abel Tasfaye). Niestety, pierwsze recenzje produkcji nie są najlepsze.

Po pierwszym, dość średnio ocenionym przez widzów odcinku, pojawił się kolejny problem. Fani uważają, że The Weeknd w "The Idol" wykorzystał traumatyczne doświadczenia Seleny Gomez. Czy piosenkarka pozwie twórcę?

Jocelyn w "The Idol" inspirowana Seleną Gomez?

W trakcie premiery "The Idol" na festiwalu w Cannes Abel Tasfaye przyznał, że postać głównej bohaterki Jocelyn powstała na podstawie jego doświadczeń oraz przeżyć kobiet i mężczyzn z branży muzycznej, których był świadkiem.

trwa ładowanie posta...

Widzowie "The Idol" po wyemitowaniu pierwszego odcinka serialu twierdzą, że postać Jocelyn jest inspirowana przeżyciami Seleny Gomez. Co według fanów przemawia za tą teorią? Po pierwsze opaska po odwyku, którą bohaterka nosi w trakcie sesji zdjęciowej - na marginesie warto odnotować, że w tej scenie możemy usłyszeć również, że "choroby psychiczne są seksi".

W każdym razie fani zauważyli, że podobną sesję zdjęciową Selena przeszła, gdy promowała singiel "Bad Liar", wracając do koncertowania po problemach związanych ze zdrowiem psychicznym. Na grafice poniżej możecie zobaczyć zdjęcie z singla, na którym Selena również tak jak Jocelyn nosi opaskę.

trwa ładowanie posta...

Warto dodać, że w tym czasie piosenkarka spotykała się z The Weeknd. Gomez i Tasfaye byli parą w 2017 r. i spotykali się przez 10 miesięcy. W tym czasie artystka miała trudniejszy okres i zmagała się z diagnozą tocznia, o czym opowiada w dokumencie "My Mind and Me". Tak samo jak Jocelyn przechodziła również zmianę wizerunku, odkrywając swoje mniej disneyowskie, a bardziej seksualne oblicze sceniczne.

Selena Gomez pozwie The Weeknd przez "The Idol"?

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze relacja między asystentką Jocelyn i główną bohaterką. Fani porównują ich związek do tego, co łączy Selenę z jej najlepszą przyjaciółką Raquelle Stevens. Ostatecznie fani nie byli zachwyceni tym, że w "The Idol" można odnaleźć tyle nawiązań do Seleny. Oskarżyli The Weeknd, że w serialu wykorzystuje jej traumatyczne doświadczenia, a piosenkarka powinna pozwać twórców produkcji.

"Uwielbiam The Weeknd, ale można stwierdzić, że postać Jocelyn była mocno inspirowana Seleną. Gdybym oglądała serial na jej miejscu, pozwałabym go" - twierdzi użytkowniczka Twittera.

"W następnym sezonie Jocelyn będzie miała przeszczep nerki"- żartuje inna osoba.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

To kolejna kontrowersja, która pojawia się w związku z projektem. Przypomnijmy, że recenzenci i dziennikarze Rolling Stone nawet przed premierą "The Idol" mówili o niepokojących kwestiach związanych z produkcją i nazwali serial "fantazją o gwałtach".

trwa ładowanie posta...

Źródło: PopBuzz

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0