Dziewczyna na TikToku zbanowana przez trądzik?

16-latka zbanowana na TikToku. Powodem trądzik?

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.01.2023 14:00

Eva Grant straciła konto na TikToku. Dziewczyna w rozmowie z dziennikarzami stwierdziła, że serwis miał uznać jej treści za "makabryczne". Nastolatka pokazywała widzom zmagania z trądzikiem.

16-letnia Eva Grant pochodzi z miasta York w Wielkiej Brytanii. Dziewczyna jest zwyciężczynią konkursu piękności. W listopadzie 2022 roku nastolatka straciła konto na TikToku. Jak powiedziała portalowi "Insider", TikTok usunął jej profil z powodu złamania wytycznych dla społeczności. Serwis miał uznać jej trądzik za "makabryczne treści".

Nastolatka broni się, że w publikacjach nie skupiała się wyłącznie na problemach z cerą. - Wszystko, co wrzuciłam na profil, było zgodne z wytycznymi, nie zawierało wulgaryzmów, nawet moja mama weryfikowała nagrania przed udostępnieniem ich w sieci - powiedziała Eva w rozmowie z portalem "Insider".

16-latka straciła konto na TikToku. Powodem był trądzik?

Grant wysłała e-mail do TikToka z pytaniem, dlaczego platforma zablokowała jej konto. Nie doczekała się odpowiedzi. Założyła więc nowy profil pod nickiem @porefectionx. Tym razem TikTok nie dopatrzył się złamania regulaminu i zezwolił dziewczynie na publikowanie.

trwa ładowanie posta...

16-latka wzięła sprawy w swoje ręce. Zgłosiła zachowanie TikToka do lokalnego oddziału radia BBC w Yorku. - Tylko dlatego, że nosisz skazy na zewnątrz, to nie oznacza, że nie jesteś piękna - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami. Kiedy sprawa zyskała medialnego rozgłosu, TikTok przerwał milczenie. Platforma przyznała, że popełniła błąd usuwając konto młodej Brytyjki.

TikTok przeprasza za błąd

"Jesteśmy świadomi, że nie każda decyzja moderacji jest słuszna, dlatego przywróciliśmy konto Evy. Mamy nadzieję, że dziewczyna będzie nadal korzystać z TikToka, aby dzielić poradami i swoją historią" - powiedział cytowany przez "Insidera" rzecznik TikToka.

trwa ładowanie posta...

Matka 16-latki Tina Grant pochwaliła córkę. Powiedziała dziennikarzom, że jej dziecko jest "dojrzałe i silne", bo poradziło sobie z trudną sytuacją.

16-latka podejmuje na TikToku tematy dotyczące ciałopozytywności i pewności siebie. Publikuje nagrania, na których pokazuje naturalną skórę i zachęca obserwatorów do akceptowania różnic. Dziewczyna twierdzi, że zbudowała pewność siebie na uczestniczeniu w konkursach piękności. Zdobyła nawet tytuł Miss Teen York Galaxy. W marcu 2023 roku wystąpi w ogólnokrajowym konkursie piękności.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 5