lifestyle
Cena garażu w Mikołajkach powala. "Niemiec tego nie zrozumie"
Seks w kosmosie

Seks w kosmosie? NASA zamierza sprawdzić, czy to możliwe. Robi to dla nas czy dla milionerów?

Źródło zdjęć: © canva
Anna RusakAnna Rusak,10.03.2022 14:01

Czy w kosmosie będziemy mogli założyć nową cywilizację? Dopóki nie sprawdzimy, czy ludzie mogą uprawiać w kosmosie, nie będziemy tego wiedzieli. NASA zaczęła się więc coraz poważniej interesować tym tematem.

Loty w kosmos w przyszłości mają stać się czymś "normalnym". Ci, których będzie na to stać, będą mogli sobie nawet pomieszkać w hotelu gdzieś w jakiejś odległej galaktyce. Naukowcy zaczęli więc ostatnio mówić o badaniach sprawdzających to, czy w kosmosie będzie można uprawiać seks.

Może to niektórych z was zdziwi, ale NASA twierdzi, że astronauci i astronautki podczas swoich misji nie uprawiają seksu. Jeśli to prawda, to do tej pory jeszcze żaden człowiek nie robił tego w kosmosie.

NASA bada kosmiczny seks?

Biorąc pod uwagę przyszłe długoterminowe misje na Księżycu i Marsie oraz ewentualny rozwój "turystyki kosmicznej", naukowcy stwierdzili, że to najwyższy czas, byśmy zajęli się tematem seksu w kosmosie.

Sex in Space - Fan Questions | StarTalk

Pięciu kanadyjskich naukowców miało wezwać organizacje kosmiczne do utworzenia nowej kategorii kosmicznych badań naukowych koncentrujących się na seksie. Jeśli myślicie, że to prosta sprawa, to trochę się mylicie.

Badacze z Uniwersytetu Concordia w Montrealu zwracają uwagę na to, że musimy zrozumieć, w jaki sposób można uprawiać seks w przestrzeni o niskiej grawitacji. Twierdzą, że zbadanie tego obszaru ludzkiego życia ma kluczowe znaczenia dla powodzenia misji kosmicznych i budowania pozaziemskich kompleksów mieszkaniowych.

Do tej pory NASA zajmowała się tematem jedynie przeprowadzając kilka testów nad zwierzętami. Rzecznik organizacji kosmicznej podkreśla jednak, że do tej pory nikt nie zajmował się relacjami intymnymi ludźmi w kosmosie i nie sprawdzał, jak wpływa to np. na wydajność załogi.

Jeżeli okaże się, że w przyszłości będzie potrzeba bardziej dogłębnych badań na temat zdrowia reprodukcyjnego w kosmosie, NASA podejmie odpowiednie kroki. […] Do tej pory żadne badania nie dotyczyły intymnych relacji ani ludzkiego doświadczenia seksualności i dobrego samopoczucia w kosmosie, ani tego, jak to wszystko może wpłynąć na wydajność załogi.

- Dailymail
trwa ładowanie posta...

Seks w kosmosie – komu tak naprawdę jest to potrzebne?

Możemy się też zastanowić, czemu akurat teraz zajmujemy się tym tematem. Nie chcę tworzyć jakichś teorii spiskowych, ale umówmy się, że pewnie nikt z nas nie poleci w najbliższym czasie w kosmiczną podróż. Na taką "wycieczkę" będzie stać tylko najbogatszych.

Kto wie, może to po prostu ci wszyscy "eksplorujący" teraz kosmos milionerzy sprawdzają, czy za jakiś czas - gdy już sobie wylecą na orbitę, uciekając przed płonącą Ziemią - będą mogli założyć tam "nową ludzkość". Tak tylko delikatnie sugeruję, bo przecież do tej pory astronauci jakoś radzili sobie z takim ograniczeniem.

Sex In Space: How It's Done

trwa ładowanie posta...

Źródło: Dailymail

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Ten napój zabije Polaka. Tylko prawdziwy Amerykanin sobie z nim poradzi