Wyrok sądu

Sąd zawyrokował z RiGCzem. Nazwanie mężczyzny "łysym" to molestowanie

Źródło zdjęć: © Canva
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.05.2022 15:30

Elektryk pozwał swojego pracodawcę. 64-letni Tony Finn miał doświadczyć molestowania, bo przełożony nazwał go "łysym głupkiem". Sąd, złożony z trzech bezwłosych mężczyzn, ocenił, że mężczyzna prawidłowo zakwalifikował czyn.

Tony Finn przepracował 24 lata jako elektryk w British Bung Company, firmie, która wytwarza drewniane korki do beczek. Kariera nie była sielanką. W trakcie jednej z kłótni z przełożonym fachowiec miał usłyszeć, że jest "łysym głupkiem". Szef Tony'ego groził, że go znokautuje. Nic dziwnego, że elektryk zeznał przed obliczem sądu, iż w miejscu pracy "obawiał się o swoje bezpieczeństwo".

British Bung Company zwolniło Tony'ego w 2021 roku, mimo że elektryk nie zrobił nic złego. Mężczyzna wytoczył byłemu pracodawcy sprawę w sądzie, gdzie opowiedział o przemocowych sytuacjach, które spotykały go w firmie. Tony ocenił, że uwagi przełożonego dotyczącego jego wyglądu były "przekroczeniem granicy".

Sąd: Nie wolno obrażać się od "łysych"

Sędzia prowadzący sprawę Jonathan Brain uznał, że komentarze przełożonego były nie tylko obraźliwe, ale i nękające. Dodał, że problem wypadania włosów częściej dotyka mężczyzn niż kobiet, a więc używanie terminu "łysy" jest związane z płcią. Sąd stwierdził, że nazwanie mężczyzny "łysym" jest taką samą sytuacją, jak skomentowanie rozmiaru biustu kobiety.

To poniżające i upokarzające

Sąd ocenił, że skrytykowanie Tony'ego za posiadanie bezwłosej głowy było "poniżające" i "upokarzające". - Trudno nie zgodzić się z tym, że pracodawca wypowiedział te słowa, aby pogwałcić godność pana Finna oraz stworzyć dla niego onieśmielające, wrogie, poniżające, upokarzające i obraźliwe środowisko.

Sąd podtrzymał zarzut molestowania oraz niesprawiedliwego i bezprawnego zwolnienia. Odrzucił jednak zarzut dyskryminacji ze względu na wiek. Po usłyszeniu wyroku Finn wyraził nadzieję, że o jego historii dowiedzą się inni mężczyźni i "przestaną się nawzajem obrażać, dlatego że są łysi". Finn otrzyma odszkodowanie za to, co go spotkało. British Bung Company oświadczyło, że uwagi sądu są "zaskakujące".

Źródła: The Guardian/New York Post

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Jaay,zgłoś
Ale odlot XDDD a gdzie ten aspekt seksualny w byciu łysym?
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się