lifestyle
Aktywistka wypraszana z damskiej toalety. Dyskryminacja, o której się nie mówi
Największy streamer Twitcha trochę jak Stanowski? Obraził fanów "My Little Pony" i…

Największy streamer Twitcha trochę jak Stanowski? Obraził fanów "My Little Pony" i…

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez, YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,11.04.2022 12:00

Jak zachowali się fani "My Little Pony", gdy jeden z największych streamerów "obraził" ich podczas transmisji na żywo? Oj, nigdy nie powinniście obrażać społeczności fanów słodkich kucyków… nigdy.

Problem z bardzo zażyłymi grupami fanów jest prosty: nierzadko obrażenie ich czy nawet powiedzenie jednego złego słowa na ich idola, może się skończyć tragicznie. Siła takiej społeczności, szczególnie gdy mówimy o ogromnej grupie, jest przerażająca. Oczywiście mogą się też znaleźć tam osoby, które "przeginają" i za negatywne słowo o ich grupce, mogą zagrozić nawet śmiercią. I o tym dzisiaj.

xQc z życzeniami śmierci po obrażeniu… fanów "My Little Pony"

Jest sobie taki streamer xQc, Felix Lengyel. Jeden z największych na świecie, średnio przyciąga przed ekrany około 75 tys. fanów.

trwa ładowanie posta...

Chwilę temu odbyła się kolejna wersja "Reddit Place". Jeżeli chcecie się dowiedzieć więcej, to przeczytajcie tekst Kuby o tym wydarzeniu - i tym, jak "Multi zawalczył w wojnie światowej na piksele".

xQc podczas "walki" o piksele na streamie postanowił poprosić swoich fanów o "zaatakowanie" fanów My Little Pony. Fani kucyków wykorzystali wydarzenie do stworzenia pikselowej wersji postaci Rainbow Dash. Widzowie xQc dosłownie zniszczyli, tj. zamazali obrazek w krótką chwilę. Wtedy xQc odpalił się na bronies, pytając: "czy założycie mi pier*oloną sprawę w sądzie? Będziecie płakać?". Ba, odpalił się jeszcze bardziej:

A może byś tak wreszcie przestał walić sobie konia do dziwnych rysunków uczłowieczonych kucyków, ty je*any degeneracie i wyszedłbyś na zewnątrz, zobaczył trochę słońca, dotknął trochę trawy, wrócił do internetu?

Jak się zaraz dowiecie, zniszczenie obrazka z "My Little Pony" wraz z małym trash-talkiem nie mogło się dobrze skończyć. Jak podaje portal LadBible, Felix otrzymał "więcej gróźb śmieci niż przez sześć lat streamowania". Czyli jednak zadzieranie z fanami kucyków nie kończy się dobrze:

W ciągu godziny dostałem więcej gróźb śmierci niż przez ostatnie sześć lat razem wziętych. Wszystko z powodu zmiany pikseli z jednego koloru na inny na korporacyjnej stronie internetowej [r/Place ~dop. red.], która sprawia, że twoje pieprzone światła migają na monitorze przez kawałek pieprzonego plastiku - kontynuował. Wyobraź sobie, że poświęcasz tyle uwagi i podejmujesz tyle działań w swoim życiu w innych sprawach, które mają znaczenie, takich jak robienie czegoś dla siebie, zamiast uczestniczyć w zimnej, pełnej agresji przemocy z powodu zmiany kilku pieprzonych kolorów. To jest pieprzona choroba - powiedział xQc podczas streama.

xQc Exterminates My Little Pony Pixel Art (Bronies)

A pamiętacie Stanowskiego?

Malutki odkop, ale nadal śmieszy. Krzysztof Stanowski w 2017 roku odpowiedział na nagłówek Gazety.pl:

Mają po 20, 30 lat. Studiują lub pracują, a w wolnym czasie oglądają bajkę "My Little Pony". Kim są polscy "bronies", mężczyźni zakochani w kucykach?

Jego odpowiedź była dość… prosta:

Są zje*ami. Dziękuję, że mogłem pomóc.

trwa ładowanie posta...

Tweet zebrał ponad 3,7 tys. polubień. Pod tym wpisem nie było prawie żadnych negatywnych komentarzy. Ot, niektórzy zaczęli wyzywać "bronies", a inni starali się tłumaczyć, że to hobby jak każde inne. Posłanka Lewicy skomentowała to tak:

trwa ładowanie posta...

Jak na nasz rodzimy internet, nie było tak źle!

Śmiesznie w sumie. Jak widać, za granicą nie można zbytnio obrażać fanów kucyków, bo... to się źle kończy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Jaki stosunek do pracy mają zetki? Od wypłaty ważniejsze jest życie prywatne