popkultura
Bella Ramsey o drugim sezonie "The Last of Us"
Franio o czarnoskórych dziewczynach

Rasizm na Tik Toku. Franio tłumaczy, że czarnoskóre dziewczyny pachną jak "piwnica z ziemniakami"

Źródło zdjęć: © Vibez / Instagram, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,20.07.2022 18:30

Na czym polega różnica między białymi a czarnoskórymi dziewczynami? Według jednego z najpopularniejszych polskich streamerów chodzi o zapach. - Dla mnie to pachną piwnicą z ziemniakami - powiedział Franio o czarnoskórych dziewczynach.

Franciszek Rusiecki, w sieci znany jako Franio, jest jednym z topowych streamerów w Polsce. Jego transmisje na żywo są utrzymane w luźnej, humorystycznej konwencji. Franio zyskał na popularności w czerwcu 2022 roku, w dużym stopniu dzięki współpracy z ukraińską influencerką Lizą. Czarnoskóra dziewczyna posiada konto na TikToku, które obserwuje ponad milion użytkowników.

O skali popularności Frania świadczy fakt, że został jednym z zawodników Fame MMA. Streamer wyjdzie do oktagonu podczas 15. gali. Jego przeciwnikiem będzie Paramaxil, co przez przypadek zdradził włodarz Fame MMA Boxdel. Więcej na temat leaku przeczytacie w tekście Oliwiera.

trwa ładowanie posta...

Franio "edukuje". Jak pachną czarnoskóre dziewczyny?

W mediach społecznościowych krąży fragment transmisji Frania, który budzi sporo kontrowersji. Streamer opowiedział widzom "ciekawostkę". Według niego czarnoskóre dziewczyny pachną jak... "piwnica z ziemniakami". Jak łatwo przewidzieć, w kierunku streamera posypały się oskarżenia o rasizm.

- W ogóle powiem wam ciekawostkę. Czarnoskóre dziewczyny pachną inaczej niż białoskóre dziewczyny. Dla mnie to pachną piwnicą z ziemniakami. Ja miałem kiedyś na wsi taką piwnicę z ziemniakami, gdzie ziemniaki się wrzucało i to jest taki, nie wiem, jak określić ten zapach. Ale serio pachną piwnicą z ziemniakami - powiedział Franio.

trwa ładowanie posta...

Franio: Szot ma konwencję humorystyczną

Stramer odniósł się do sprawy na Twitterze. Franio stwierdził, że jest publicznie i prywatnie poniżany z powodu szota o tym, jak pachną czarnoskóre dziewczyny. Twórca udostępnił zrzut ekranu korespondencji z profilem Black is Polish na Instagramie. Osoby prowadzące profil zaapelowały do Frania, aby przeprosił za to, że obraził czarnoskóre osoby i postarał się być lepszym człowiekiem.

Franio odparł, że profil Black is Polish szydzi z białych mężczyzn, bo rzekomo śmieje się z opinii, że biali ludzie śmierdzą. Stramer stwierdził, że jego słowa zostały wyjęte z kontekstu, a szot o zapachu czarnoskórych dziewczyn ma konwencję humorystyczną.

trwa ładowanie posta...

20 lipca odbędzie się konferencja Fame MMA, na której wystąpi Franio. Może wtedy streamer wypowie się szerzej na temat szota o zapachu czarnoskórych dziewczyn?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Marek,zgłoś
Nie spodziewałem się takich słów ze strony influencera naszego pokolenia. Abstrahując już czy są właściwe, wolę to, niż kolejne wywody lib-leftów
Odpowiedz
2
like
2
dislike
ziemniakiok,zgłoś
akurat ziemniaki ładnie pachną podkręcanie tego pod rasizm jest samo w sobie rasizmem bo ktoś sobie coś ubzdura pogadajmy lepiej o rasizmie w stronę białych który leci od czarnych o tym już się nie mówi bo to nie wygodna prawda no ale cóż taki świat cóż zrobić, głupich nie sieją rosną w ziemi jak kartofle niektóre jak widać w tej ziemi zostają aż przekwitną xd
Odpowiedz
5
like
0
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Jaay,zgłoś
Ale rasizm jest w ludziach, którzy uważają zapach piwnicy z ziemniakami za obraźliwy.
Odpowiedz
5
like
2
dislike
zobacz odpowiedzi (1)
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Luty na HBO Max. Filmy i seriale zapowiadają się świetnie [LISTA]