muzyka
Jack Harlow był NIESIONY przez dwóch ochroniarzy, bo "nie chciał ubrudzić butów"?
Lil Nas X z nowym singlem "Industry Baby" i szczytnym celem

Raper nagrał teledysk o GEJOWSKIM WIĘZIENIU w szczytnym celu

Źródło zdjęć: © YouTube
Oliwier NytkoOliwier Nytko,26.07.2021 10:58

Lil Nas X wydał nową piosenkę z teledyskiem, w którym… tańczy nagi w homoseksualnym więzieniu. Ale przekaz jest szczytny!

bFFvvHPD

Jeździł na koniu. Stalkował młodą dziewczynę. Tańczył w wytwórni zabawek. Twerkował Szatanowi. A teraz? A teraz tańczy we więzieniu dla gejów. Mowa naturalnie o Montero Hillu, znanym szerzej jako Lil Nas X. 22-latek pokazał wszystkim, że nie artystą jednego przeboju. "Old Town Road" nadal jest jego największym hitem, lecz wszystkie inne piosenki zdobywają miliony wyświetleń.

Jego najnowszy teledysk to… ucieczka z więzienia

Po usłyszeniu wyroku od sędziego, Lil Nas X trafia ma pięć lat "Więzienia Stanowego Montero". Opowieść z teledysku jest luźnym spinem na "Skazani na Shawshank". Całość była poprzedzona idealnym wstępem:

Lil Nas X - INDUSTRY BABY (Prelude)

Montero "trafił" do więzienia przez sprzedawanie butów Nike z "kroplą ludzkiej krwi". M.in. o tej sytuacji pisałem chwilę temu, twierdząc, iż "Lil Nas X jest geniuszem marketingu". Przeczytajcie o tym tutaj.

bFFvvHPF

Oto nowy teledysk i piosenka "Industry Baby":

Lil Nas X, Jack Harlow - INDUSTRY BABY (Official Video)

I oto coś, co ma wszystko, czego potrzebujecie od życia. Jeżeli naturalnie potrzebujecie więźniów w różowych strojach, tańczących nago pod prysznicem czy półnagiego Lil Nas X’a.

bFFvvHPH

Oto coś, co jest położone 180 stopni względem wszystkich innych, seksistowskich klipów od 6ix9ine’a czy Cardi B. W sensie, tutaj mamy uprzedmiotowianie i seksualizację męskiego ciała, a tam były laski z najcieńszymi stringami i bikini. Nie jest to queerbaiting ze strony Lil Nas X’a, ponieważ już dawno temu ogłosił, że jest gejem.

Po cichu pominę Jacka Harlowa (ten od "What’s Poppin") i taki średni żart z krzesłem elektrycznym. Bo wiecie, postać grana przez białego rapera jest hetero. Nieskisłem.jpg.

Fajnie, fajnie - ale klip ma głębszy przekaz. Może nie w formie teledysku, a całej otoczki. Wraz z premierą "Industry Baby", została opublikowana zbiórka. Zdziwiłem się, ponieważ dotyczy to naprawy jednej z najbardziej przegiętych sposobów karania niższej klasy społecznej w Stanach Zjednoczonych: kaucji więziennej .

bFFvvHPN

W kraju demokratycznym można niesłusznie zostać wtrąconym do więzienia: a wyjście za kaucją jest drogie i niedostępne dla wielu najbiedniejszych. Ale z drugiej strony, taka osoba musi opuścić więzienie, gdyż w większości miejsc pracy, niestawienie się na jeden dzień = zwolnienie. Stąd nawet ci niesłusznie osadzeni mają dwie opcje: pożyczka od dość szemranego środowiska lub przyznanie się do winy. Jest to ogromne spłycenie całej sytuacji. John Oliver opisał w 18 minut wszystkie problemy związane z sytuacją.

A co Lil Nas X mówi o zbiórce?

Muzyka jest sposobem, w jaki walczę o wyzwolenie. Ale prawdziwa wolność wymaga zmian w sposobie funkcjonowania systemu sądownictwa karnego, począwszy od kaucji gotówkowej. Znam ból, jaki uwięzienie przynosi rodzinie i wiem, że kaucja gotówkowa ma nieproporcjonalnie duży wpływ na czarnoskórych Amerykanów. Jest tak wiele historii, które wzywają nas do podjęcia działań i zapraszam was do przyłączenia się do mnie w tej ważnej sprawie dotyczącej praw obywatelskich.
bFFvvHPO

Montero wspiera organizację "The Bail Project". Jeżeli Wy mielibyście ochotę na dorzucenie kilku złotych na szczytny cel, to podrzucam linka do strony: bailxfund.com.

I to jest podejście do muzyki

Lil Nas X reprezentuje w jakimś stopniu społeczność LGBT+ na całym świecie. Wspiera także pomoc dla najbiedniejszych. Czy zahacza o kamp i debilizm w ostatnim teledysku? Oczywiście. Jednak robi to w dobrym celu, więc na niektóre rzeczy można przymknąć oko.

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Harry Styles o "Harry’s House" i Billie Eilish: "Zawdzięczam jej swój rozwój"