Próba samobójcza czy "gruba impreza"? Nowe wątki w sprawie Queen of the Black

Źródło zdjęć: © YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,30.04.2021 13:15

17-letnia Julia Pelc opublikowała film ze szpitalnego łóżka, twierdząc, że przez hejterów przedawkowała leki. Do materiału dziewczyny odniósł się youtuber Mateusz Spysiński, tłumacząc, że młoda influencerka nie mówi widzom całej prawdy.

Od kilku dni część internetu żyje sprawą 17-letniej Julii Pelc – influencerki działającej pod pseudonimem Queen of the Black – która 26 kwietnia opublikowała film ze szpitalnego łóżka. Dziewczyna przyznała się w materiale, że próbowała odebrać sobie życie, ponieważ nie tylko nie mogła znieść hejtu skierowanego w jej stronę, ale i faktu, że ludzie udostępniają jej nagie zdjęcia w internecie.

17-latka o swój aktualny stan psychiczny obwiniała twórców na YouTube z dużymi zasięgami, którzy mieli zrobić na nią nagonkę. Mateusz Spysiński – jeden z youtuberów, którego miała na myśli Julia – odpowiedział na materiał dziewczyny, nagrywając blisko 40-minutowy materiał. Mateusz przedstawia własną wersję wydarzeń i ujawnia nowe wątki w sprawie Queen of the Black.

Mateusz Spysiński vs. Queen of the Black

Mateusz Spysiński i Julia Pelc mieli od dłuższego czasu internetowy konflikt. Youtuber nagrywał materiały o 17-letniej dziewczynie, w których wykazywał, iż Queen of the Black oszukiwała swoich widzów na pieniądze i zachęcała ich do robienia finansowo niekorzystnych zakupów. Śledztwo Mateusza przedstawione jest choćby w filmie "QUEEN OF THE BLACK TO NAJGŁUPSZY OSZUST NA YOUTUBE".

Julia Pelc miała odczuć kolejne lajwy i filmy ze strony Mateusza jako internetową nagonkę. Tymczasem youtuber w swoim najnowszym materiale tłumaczy, iż absolutnie nie jest taką osobą, jaką opisała go Queen of the Black. Mateusz mówi, że nie jest hejterem, a celem jego działalności internetowej jest ujawnianie twórców, którzy oszukują swoich widzów. Julia miała więc potraktować krytykę jako hejt.

Mateusz opisuje model zachowania Julki, zgodnie z którym dziewczyna myli krytykę swoich zachowań w internecie z hejtem i za każdym razem, gdy ktoś wytknie jej błędy, ona wpada w histerię i mówi, że jest na nią nagonka. – To jest robienie z siebie ofiary – mówi twórca commentary. – Zamiast przyznać się do błędu, płaczemy. To jest typowe robienie z siebie ofiary.

Mateusz mówi, iż nie jest odpowiedzialny za to, że nagie zdjęcia 17-latki krążą po internecie. Youtuber twierdzi, że nigdzie nie publikował nudesów dziewczyny. Co więcej, Mateusz miał osobiście poinformować Queen of the Black, iż jej softy są ogólnodostępne w sieci. Spysiński poradził Julce, aby była bardziej ostrożna przy dobieraniu znajomych i mniej ufna.

Mateusz twierdzi, że konflikt między nim a Julką powoli wygasał. Youtuber nie spodziewał się filmu ze szpitalnego łóżka i oskarżeń ze strony Queen of the Black. Mateusz sugeruje, że wpływ na zmianę postawy Julki miała aktywistka Maja Staśko, która poinformowała na Instagramie o krążących w sieci nudesach 17-latki, oznaczając Mateusza Spysińskiego w tym i innych postach związanych ze sprawą.

trwa ładowanie posta...

Dlaczego Queen of the Black trafiła do szpitala?

Mateusz mówi, że porozmawiał ze znajomymi Julki po tym, gdy dziewczyna opublikowała film ze szpitalnego łóżka. Youtuber dowiedział się od nich, iż Queen of the Black na szokującym filmie nie jest po próbie samobójczej, ale... po grubej imprezie. – Od drugich znajomych słyszałem, że miała jakieś tam problemy z migdałkami – wyjaśnia Mateusz w swoim materiale.

Julka [...] nie pokazała, że była to próba [samobójcza - przyp. red]. Natomiast w swoim filmie z jednej strony mówi, że albo pójdzie do psychiatryka, albo pójdzie na odwyk. Jednocześnie w tym samym filmie mówi, że nie jest od niczego uzależniona. Więc to wszystko się ze sobą gryzie, [...] większość rzeczy, które mówi Julka są swoim zaprzeczeniem. [...] Nie wiadomo w co wierzyć.

- Mateusz Spysiński

Mateusz zamierza uszanować prośbę Julki, aby kanały commentary nie nagrywały o niej więcej materiałów. Youtuber zapowiada, że opublikuje jeszcze rozmowę z Mają Staśko – aktywistką związaną ze sprawą Julki – oraz film "bonusowy" dotyczący pozwu, który youtuber dostał od Queen of the Black. Jeśli chcecie zapoznać się z pełną treścią materiału Mateusza, link do niego znajduje się poniżej.

ODPOWIADAM NA OSKARŻENIA QUEEN OF THE BLACK

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 20
  • emoji ogień - liczba głosów: 14
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 12
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
. . .,zgłoś
Julka akurat jest typem osoby która sama sobie zaprzecza. W wywiadzie z Mają Staśko sama co chwilę liczę razy pobytu w szpitalach
Odpowiedz
0Zgadzam się1Nie zgadzam się