Filtr z TikToka. Rodzice straszą dzieci

Przerażający filtr z TikToka. Rodzice straszą nim dzieci i zbierają lajki

Źródło zdjęć: © Vibez / TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,27.08.2022 08:10

Po TikTok krąży nowy, przerażający filtr. Niektórzy (mądrzy inaczej) rodzice używają go, aby straszyć dzieci. Nagrania z płaczącymi i zdezorientowanymi maluchami trafiają do internetu.

Tydzień bez doniesień o niepokojącym trendzie z TikToka byłby tygodniem straconym. Na łamach Vibez.pl pisaliśmy m.in. o mouth taping, czyli modzie na zaklejaniu sobie ust na noc, o Blackout Challenge, czyli podduszaniu się aż do utraty przytomności, czy o Throw in the Air Challenge, czyli rzucaniu sobie przedmiotów na głowę. Kolejny dziwny trend znów podniesie wam ciśnienie. Szczególnie, jeśli jesteście rodzicami.

TikTok stworzył filtr, którego powinny unikać osoby o słabych nerwach. Po jego włączeniu ekran ciemnieje i słychać przerażający śmiech. Następnie wyświetla się upiorna postać z twarzą wykrzywioną złowrogim uśmiechem. Maszkara przemieszcza się na ekranie, a użytkownikowi wydaje się, że zjawa lata wokół niego. Internauci używają tego filtru, aby straszyć znajomych. Niektórzy dorośli traumatyzują nim dzieci.

Filtr z TikToka. Rodzice straszą nim dzieci

Użytkowniczka @roxx.990 wrzuciła nagranie, na którym pokazuje, że zamyka dwóch chłopców w łazience. Smartfon ustawia ekranem w kierunku dzieci, aby widziały efekt działania filtru. Następnie wychodzi z pomieszczenia. Chłopcy wpatrują się w ekran, na którym pojawia się upiór. Spanikowani próbują uciec z łazienki, ale kobieta zamyka im drzwi. Dzieci płaczą i krzyczą z przerażenia.

trwa ładowanie posta...

"Czuję się źle, że zażartowałem z mojego brata" - oznajmia na początku filmu użytkownik @robertmart1nez. Mężczyzna wprowadza chłopca do pokoju, po czym zamyka drzwi i włącza upiorny filtr. Kiedy dziecko zauważa na ekranie zjawę, wybucha płaczem. Tiktoker wchodzi do pokoju i bierze chłopca w ramiona. Mężczyzna na nagraniu wygląda, jakby świetnie się bawił.

trwa ładowanie posta...

Powyższe przykłady nie są odosobnione. Straszenie dzieci przerażającym filtrem to trend na TikToku. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarkę w aplikacji frazę "ghost filter", a wyświetli wam się długa lista filmów. We wszystkich chodzi o to samo. Dorosła osoba nagrywa reakcję dziecka na widok upiornej zjawy. Niektóre klipy mają po kilka milionów wyświetleń.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

TikTok skomentował sprawę

Irlandzki polityk Jason Barr domaga się, aby TikTok usunął upiorny filtr. "Niektórzy sądzą, że filtr jest zabawny, ale ja się nie śmieję, gdy dziecko wybiega z krzykiem z pokoju. Zwróciłem się do TikToka z wnioskiem, aby usunął filtr zjawy. Ludzie nie powinni straszyć nim dzieci i zamykać ich przerażonych w pokoju. To może wywrzeć na nie trwały wpływ" - napisał Barr w oświadczeniu dla portalu "Belfast Live".

Rzecznik TikToka odpowiedział politykowi, że firma "traktuje priorytetowo bezpieczeństwo i dobre samopoczucie społeczności, dlatego zabrania i usuwa treści przedstawiające znęcanie i zastraszanie nieletnich". Trudno postrzegać oświadczenie serwisu na poważnie, biorąc pod uwagę, że kontrowersyjne filmy nadal są dostępne do oglądania.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
Nnnn,zgłoś
Dziwię się że ludzie to robią cały czas to robią nie jest to fajne a jak to oglądałam to nawet zrobiło mi się przykro
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się