trendy
Maja Staśko znów hejtowana. Za krytykę słabego trendu na TikToku
Instagram odblokował profil Pornhuba

Profil Pornhuba na chwilę wrócił na Instagrama. Jak to możliwe?

Źródło zdjęć: © Canva, Kim Kardashian / Canva, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,23.02.2023 14:30

Konto serwisu dla dorosłych Pornhub na Instagramie jest trwale zablokowane. Tyle w teorii, bo w praktyce ban został na krótki czas zdjęty. Rzecznik Instagrama musiał tłumaczyć się z wpadki.

Instagram we wrześniu 2022 roku na trwale zablokował profil serwisu z filmami dla dorosłych Pornhub. Przedstawiciele zarządzającego Instagramem koncernu Meta uzasadniali decyzję tym, że konto miało wielokrotnie naruszać warunki korzystania z platformy. Chodziło o rzekome złamanie zakazu publikacji nagości i "nagabywania seksualnego".

W przedostatni weekend lutego 2023 roku profil Pornhuba wrócił na Instagrama. Wolność trwała tylko przez krótki czas, bo serwis społecznościowy zorientował się z popełnionej wpadki i ponownie zablokował kontrowersyjne konto.

Profil Pornhub odblokowany na Instagramie? Rzecznik tłumaczy

Instagram krótko odniósł się do sprawy: "To była pomyłka. Jak powiedzieliśmy wcześniej, trwale wyłączyliśmy to konto na Instagramie za wielokrotne naruszanie naszych zasad" - przekazał redakcji "TechCrunch" rzecznik Instagrama.

Co ciekawe, Pornhub miał otrzymać powiadomienie z Instagrama, że blokada była pomyłką. Powiadomienie miało zostać wysłane z Instagrama przez błąd systemu. Rzecznik Pornhuba przekazał redakcji "TechCruch", że profil nie naruszył żadnych wytycznych.

Pornhub wytyka Mecie hipokryzję

Kiedy w 2022 roku Instagram zablokował profil Pornhuba, przedstawiciele witryny zwrócili się do Meta w liście otwartym. Wytknęli platformie, że jej zasady są "nieprzejrzyste, dyskryminujące i pełne hipokryzji". Zauważyli, że Kim Kardashian, która ma 346 mln obserwujących, może publikować "odsłonięty tyłek" bez żadnych konsekwencji.

U podstaw zamieszania podobno stoi wprowadzona w 2018 r. w USA ustawa SESTA/FOSTA. Jej celem miało być ukrócenie procederu handlu ludźmi. Jeden z zapisów ustawy przewiduje możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności serwisy społecznościowe za ułatwianie prostytucji i handlu ludźmi. Portal "TechCrunch" sugeruje, że giganci technologiczni wolą zapobiegawczo odcinać się od profili, przeciwko którym wymierzona jest ustawa. Stąd może wynikać ban dla konta Pornhuba.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 513
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak fotografują młodzi Polacy? Trzymaj pion, by być na poziomie