Notatki na Instagramie

Instagram jak Gadu-Gadu. Statusy to nowa funkcja w aplikacji

Źródło zdjęć: © Meta, Vibez.pl / Meta, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.12.2022 18:00

Nowa funkcja Instagrama do złudzenia przypomina funkcję, którą użytkownicy Gadu-Gadu znają od wielu lat. Chodzi o statusy, czyli krótki tekst, który wyświetla się obok zdjęcia profilowego.

Przed erą Facebooka, Instagrama i WhatsAppa, najpopularniejszym komunikatorem w Polsce było Gadu-Gadu. Serwis w 2011 roku miał 7 mln użytkowników, którzy wysyłali 300 mln wiadomości dziennie. Internauci, którzy załapali się na czasy świetności serwisu, na pewno pamiętają opisy tekstowe. To krótkie statusy, które wyświetlały się obok zdjęcia profilowego. Po latach na podobne rozwiązanie zdecydował się Instagram.

Zarządzająca Instagramem Meta w komunikacie prasowym ogłosiła uruchomienie nowej funkcji o nazwie "Notatki". Nazewnictwo może wydawać się nieadekwatne, bo funkcja kojarzy nam się ze statusami z Gadu-Gadu. To nic innego jak opisy o maksymalnej długości 60 znaków, zawierające tekst i emotikony.

Notatki na Instagramie

Notatki można stworzyć i udostępniać, przechodząc na górę skrzynki odbiorczej. Następnie należy wybrać obserwujących lub osoby z listy bliskich znajomych, którzy mogą wyświetlić status. Notatki będą widoczne przez 24 godziny, a odpowiedzi na nie pojawią się jako wiadomość na czacie w skrzynce odbiorczej.

trwa ładowanie posta...

"Podczas testów dowiedzieliśmy się, że użytkownicy lubią dzielić się myślami i rozpoczynać rozmowę w luźny, łatwy sposób. Od prośby o rekomendacje po dzielenie się tym, co akurat robią. Notatki dają ludziom swobodny i spontaniczny sposób, by wyrażać siebie i łączyć się ze sobą" - podaje Meta w komunikacie.

Instagram goni konkurencję. Profile Grupowe i Candid Stories

Meta zapowiedziała więcej nowości. Na Instagramie pojawią się Profile Grupowe, które umożliwią wielu użytkownikom dzielenie się postami i różnymi treściami przez dedykowany, wspólny profil.

Instagram testuje funkcję Candid Stories. Jest ona wzorowana na rozwiązaniu znanym z aplikacji BeReal. Funkcja zachęci użytkownika do dzielenia się tym, co robi w aktualnej chwili. Instagram będzie wysyłał codziennie powiadomienie, by udostępnić znajomym Candid, chyba, że użytkownik dezaktywuje ustawienie.

trwa ładowanie posta...

Źródło: wirtualnemedia.pl

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 16
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 2
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 52