Nowości na Twitterze

Nowości na Twitterze :O Automatyczne blokowanie trolli i monetyzacja

Źródło zdjęć: © Canva, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,06.09.2021 11:00

Twitter w najbliższym czasie ma wprowadzić kilka nowych funkcjonalności. Nienawidzicie trolli? Spoko, system SAM ich zablokuje.

Twitter w Polsce nie jest jeszcze aż tak popularny jak Facebook czy Instagram. Chociaż może inaczej - jest znany, ale młodszemu gronu odbiorców ewentualnie politykom. Sprawdźcie sobie zalew tweetów z okazji rozpoczęcia się szkoły czy ostatnie trendujące hasztagi.

Problemem platformy są trolle, nawoływanie do przemocy czy też ogólnie pojęte spamowanie. Jak na każdych social mediach - czy to na fejsie, czy na Instagramie. Ale chyba na Twitterze można spotkać tego najwięcej. Dlatego fajnie, że widać w końcu światełko w tunelu:

Tryb Bezpieczny na Twitterze

Użytkownicy, którzy trollują lub używają nienawistnych komentarzy w konwersacjach, mogą zostać tymczasowo wyciszeni. Nowa funkcja została pilotażowo wprowadzona dla małej grupy użytkowników.

Tryb Bezpieczny to nowa funkcja, która tymczasowo blokuje konta na 7 dni za używanie potencjalnie szkodliwego języka (obelgi, nienawiść) lub spamowanie w odpowiedziach i wzmiankach. Po włączeniu tej funkcji w ustawieniach użytkownika systemy Twittera oceniają prawdopodobieństwo negatywnego zaangażowania, biorąc pod uwagę zarówno treść tweeta, jak i relacje między autorem i odbiorcą.

Katy Minshall, szefowa działu polityki publicznej Twitter UK, napisała w informacji prasowej:

Chociaż poczyniliśmy postępy w zakresie zapewnienia ludziom większej kontroli nad ich doświadczeniem bezpieczeństwa na Twitterze, zawsze jest coś więcej do zrobienia.

Wprowadzamy Tryb Bezpieczny; funkcję, która pozwala automatycznie ograniczyć zakłócające interakcje na Twitterze, co z kolei poprawia jakość publicznej konwersacji.

To nie wszystko! Od teraz będzie można… płacić twórcom :o

Chcieliście kiedyś odpalić kilka złotych swojemu ulubionemu twórcy? W poprzednią środę Twitter zaimplementował nową funkcjonalność: Super Follows. Aby przystąpić do programu, trzeba spełniać poniższe warunki:

  • +10 tys. obserwujących
  • przebywanie w Stanach Zjednoczonych
  • ukończone 18 lat
  • co najmniej 25 tweetów (lub odpowiedzi) wysłanych w ostatnich 30 dniach

Fani będą mogli płacić twórcom za dostęp do specjalnej zawartości. Coś jak OnlyFans czy Patronite. Twitter sam będzie pokazywać twórcom, ile mogą zarobić z programu. To wygląda… ciekawie!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0