Proteza ręki

Antyszczepionkowi partyzanci zbroją się w sztuczne ramię, aby oszukiwać lekarzy

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.10.2021 09:38

Do czego posuną się antyszczepionkowcy, byle tylko uniknąć zaszczepienia? Historia pewnego Australijczyka pokazuje, że ich kreatywność nie zna granic.

Czwarta fala COVID-19 zbiera śmiertelne żniwo. Na horyzoncie ponownie pojawia się widmo obostrzeń. Mimo to w społeczeństwie wciąż znajdują się jednostki, które negują istnienie koronawirusa. Antyszczepionkowcy twierdzą, że chorzy w stanie agonalnym to podstawieni aktorzy, a cała obecna sytuacja na świecie jest tzw. plandemią, czyli intencjonalnie wywołaną pandemią w celu depopulacji ludzkości.

Negacjoniści pandemii są plagą, która rozpanoszyła się nie tylko w Polsce. Pewien antyszczepionkowiec z Melbourne w Australii wymyślił biznes, który polega na tym, że sprzedaje protezę ręki osobom chcącym uniknąć szczepienia przeciw COVID-19. Właściciel takowego gadżetu miałby go zaprezentować pielęgniarce podczas szczepienia, aby oszukać system - dostać certyfikat szczepienia, nie będąc zaszczepionym.

Kiedyś były panzerfausty, teraz są protezy ręki

Antyszczepionkowy biznesmen działa na grupach do sprzedawania rzeczy na Facebooku ("Victoria Sell Your Stuff"). Koszt jednej protezy wynosi 1500 dolarów, czyli prawie 6000 złotych. Oferta jest dostosowana zarówno dla osób prawo-, jak i leworęcznych. W opisie produktu czytamy, że producent zaleca, aby protezę nosić pod zimową kurtką, by ukryć zdrowe ramię. "Dostępna w różnych kolorach skóry".

trwa ładowanie posta...

Nie łatwiej po prostu się nie zaszczepić?

Zapytacie, po co ten cyrk? Dlaczego antyszczepionkowiec miałby pójść do lekarza po to, aby się zaszczepić? Nie lepiej po prostu siedzieć w domu i oglądać filmy z żółtymi napisami? Otóż nie. Australijski rząd ustanowił prawo, zgodnie z którym od 15 października pracodawca ma prawo zwolnić pracownika, jeśli ten nie przyjął przynajmniej jednej dawki szczepionki.

Jeśli chcecie, aby karuzela śmiechu kręciła się nadal, obejrzyjcie komika Michaela Shafara, który nagrał tiktoka na temat protezy ręki dla antyszczepionkowców:

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 9