Egzorcysta wypowiedział się w sprawie Harry'ego Pottera

Harry Potter ma nowego przeciwnika. Jest sługą Watykanu

Źródło zdjęć: © Twitter: PopBase / Twitter: PopBase
Weronika Paliczka,
22.11.2023 07:00

Seria o nastoletnim czarodzieju i antybohaterze bez nosa jest regularnie krytykowana przez środowiska katolickie. Tym razem na temat "Harry'ego Pottera" wypowiedział się egzorcysta. Oberwało się także jodze i marihuanie.

"Harry Potter" jest już legendą. Książki i filmy znają zarówno dzieci, jak i dorośli. Sklepy czy kawiarnie poświęcone czarodziejowi cieszą się ogromną popularnością, a sieciówki prześcigają się w konkursie na najciekawszą kolekcję inspirowaną cyklem. Stale powstają także gry inspirowane Potterem. Mimo kontrowersji związanych z J.K Rowling popularność chłopca z blizną nie maleje.

Egzorcysta krytykuje "Harry'ego Pottera"

Temat "Harry'ego Pottera" był obecny podczas konferencji Call to Holiness, której uczestnikami byli ks. Chad Ripperger, egzorcysta posługujący w archidiecezji Denver w stanie Colorado w USA, oraz kard. Raymond Leo Burke. Ks. Ripperger wziął udział w panelu dyskusyjnym na temat zagrożeń duchowych. Jedno z zadanych pytań dotyczyło "Harry'ego Pottera". Ksiądz stwierdził, iż po pierwsze, na literackim poziomie nie jest to literatura warta uwagi. Drugim, znacznie poważniejszym zagrożeniem jest diabelski wpływ, pod którym znajdują się osoby, które przeczytały książkę. - Jest przypadek, w którym kobieta pozwoliła swoim dzieciom czytać te książki i w rezultacie została opanowana przez pięć demonów - powiedział ks. Ripperger.

Zdaniem księdza problemem cyklu jest przekaz w nim zawarty. Ripperger zauważa, że głównym hasłem bijącym z książek jest "cel uświęca środki". Oznacza to, że można kłamać, aby coś zyskać, stąd poziom moralny cyklu zdaniem kapłana jest niski.

Joga i marihuana również złe

Egzorcysta został zapytany także o jogę. Tutaj również kapłan nie wykazał entuzjazmu. Jego zdaniem pozycje jogi odzwierciedlają wschodnie bóstwa, a tymczasem, zgodnie z Pismem Świętym, wszystkie bóstwa pogan to demony. Ripperger powiedział: - Widziałem ludzi, którzy zostali opętani na skutek praktykowania jogi. Ksiądz podkreślił też, że nie istnieje coś takiego, jak katolicka joga.

Duchowny odniósł się także do palenia marihuany. Jego zdaniem narkotyk może otwierać na diabelskie opętanie. Egzorcysta stwierdził, że część marihuany napływającej do USA jest przeklęta i właśnie dlatego można zostać opętanym przez jej palenie. Wyjątek stanowi marihuana medyczna palona w przypadkach, gdy jest to wskazane, wyłącznie w celach terapeutycznych.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0