Blanka z "Solo" będzie reprezentowała Polskę na Eurowizji

Blanka jedzie na Eurowizję zamiast Janna. "Wysyłamy na konkurs disco polo"

Źródło zdjęć: © Blanka, YouTube
Anna RusakAnna Rusak,27.02.2023 10:15

W niedzielę na koncercie TVP dowiedzieliśmy się, że to Blanka z utworem "Solo" będzie reprezentowała Polskę na konkursie Eurowizji w 2023 r. Internauci nie są zachwyceni, bo woleliby Jaana i jego "Gladiatora". Kim jest Blanka i czemu budzi tyle kontrowersji?

W niedzielę w trakcie koncertu "Tu bije serce Europy! Wybieramy hit na Eurowizję!" na TVP poznaliśmy osobę, która będzie reprezentowała Polskę na tegorocznej Eurowizji. Preselekcje wygrała Blanka z utworem "Solo" i to ona pojedzie na 67. Konkurs Piosenki Eurowizji w Liverpoolu.

Jednak nie wszyscy są zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Wielu liczyło na wygraną Janna, młodego 24-letniego artysty, który podbił serca fanów utworem "Gladiator". Pojawiły się nawet głosy, że całe głosowanie było ustawione…

Wyniki preselekcji, czyli kto reprezentuje Polskę na Eurowizji w 2023 r.?

O tym, kto reprezentuje Polskę w 67. Konkursie Piosenki Eurowizji, zadecydowali widzowie w głosowaniu oraz jury, którego przewodniczącą była Edyta Górniak. Blanka z piosenką '"Solo" otrzymała od jury 12 pkt, a Jann zaledwie 7 pkt. Na samym końcu znalazła się Ahlena z utworem "Booty", który jeszcze przed głosowaniem wywołał sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że TVP przez chwilę rozważała nawet usunięcie artystki z konkursu.

Wyniki głosowania jurorów zostały wybuczane przez publiczność obecną w studiu. Po dodaniu głosów od widzów i fanów z SMS-ów okazało się, że na 67. Konkursie Piosenki Eurowizji Polskę będzie reprezentowała Blanka. Drugie miejsce przypadło Jannowi, a trzecie Dominikowi Dudkowi.

trwa ładowanie posta...

Jann nie będzie reprezentował Polski na Eurowizji

Wyniki nie spotkały się z przychylną reakcją publiczności i internautów. Nie mogli uwierzyć, że jury wybrało Blankę zamiast Janna. Na Twitterze i w mediach społecznościowych TVP można znaleźć w zasadzie same krytyczne komentarze. Według użytkowników przez to, że Jann nie pojedzie na Eurowizję, straciliśmy szansę na wygraną.

Część osób zaczyna nawet twierdzić, że już Rafał Brzozowski, który dwa lata temu reprezentował Polskę na Eurowizji, był lepszym wyborem. Wielu krytykuje również sam utwór "Solo". Użytkownicy twierdzą, że na konkurs do Liverpoolu jedziemy z diso polo.

trwa ładowanie posta...

"Polska jest ku*wa żałosna. Publiczność skandowała żeby Jann wygrał i buczała, kiedy był na 4 miejscu, ale oczywiście jakiś pop pupilek pojedzie. To już nawet nie chodzi o Janna, bo były też inne dobre propozycje, ale proszę… Ta kobieta nie umie śpiewać" – pisze użytkowniczka na Twitterze.

"Cyrk, jak można wysłać na Eurowizję disco polo? Jann był najlepszy" - zwraca uwagę inna osoba pod postem TVP.

trwa ładowanie posta...

Niektórzy zastanawiają się również, czy wynik preselekcji do konkursu Eurowizji 2023 nie został ustawiony. Jak podaje teleshow.wp.pl. informacje o wynikach pojawiły się na stronie TVP znacznie wcześniej - ogłoszenie zwyciężczyni nastąpiło po 17.00, a na stronie informacja pojawiła się po 15. Dodatkowo Blanka już wcześniej pojawiała się w TVP. Była gwiazdą m.in. "Sylwestra Marzeń" TVP2.

"Zwrócono uwagę, że TVP opublikowała informację o zwycięzcy niedługo po godz. 15, choć konkurs rozpoczynał się dopiero o 17.00. Źle ustawiona data publikacji materiału była wodą na młyn tych, którzy nie kibicowali temu, by na Eurowizję pojechała właśnie Blanka" - czytamy na teleshow.wp.pl.

"To jest żart... Z taką piosenką? Serio? Takie głosy jak Ochman nie zostały docenione na Eurowizji, a my się podniecamy piosenką, którą można zaśpiewać przy ognisku... JANN to jest artysta. A tu jak zawsze wielki przekręt, bo nie można by uczciwie [wybrać przy. red.] według wskazań" - pisze jedna z użytkowniczek pod postem TVP.

trwa ładowanie posta...

Kim jest Blanka?

Blanka, czyli Blanka Strajkow, ma 23-lata. W połowie jest Polką, w połowie Bułgarką. Swoją pierwszą piosenkę napisała w wieku 14 lat, a muzyczne doświadczenie zbierała m.in. w trakcie pobytu w Stanach Zjednoczonych.

Autorkę "Solo" możecie kojarzyć z występu w "Top Model". Gdy dziewczyna odpadła z programu, postanowiła na poważnie zająć się karierą muzyczną. Jak informuje teleshow.wp.pl, kilka miesięcy temu podpisała kontrakt z wytwórnią Warner Music Poland. Oznacza to, że pewnie za jakiś czas możemy spodziewać się jej płyty.

Blanka - Solo [Official Music Video]

Źródło: teleshow.wp.pl, Eska

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 25
  • emoji ogień - liczba głosów: 11
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 40
  • emoji smutek - liczba głosów: 92
  • emoji złość - liczba głosów: 289
  • emoji kupka - liczba głosów: 534