lifestyle
Kolega Ignacy: "Co może być gorszego? Musielibyśmy się mordować chyba"
Bułki, pizza i zupki z paczki - miesięczna dieta za 200 zł

Polska to najtańszy kraj Europy. "200 zł miesięcznie na jedzenie wystarczy"

Źródło zdjęć: © Twitter
Maja Kozłowska,
19.05.2023 10:00

Słynna pasta o chochoszokach doczekała się aktualizacji. Inflacja wymogła podwyższenie miesięcznego budżetu na jedzenie do 200 zł, ale to i tak niewiele. Czy da się przeżyć na takiej diecie?

"Polska jest najtańszym krajem w Europie i można się tu wyżywić za około 100zł miesięcznie" - tak zaczyna się sławna pasta o chochoszokach. Pasta, czyli krótkie opowiadanie stworzone w celach satyryczno-humorystycznych. Jeśli kojarzycie historię o ojcu-fanatyku wędkarstwa, to już jesteśmy w domu.

W paście o chochoszokach narrator podaje prosty przepis na przeżycie miesiąca za 100 zł. Lista zakupów nie jest zbyt obszerna: kilo ryżu, kilo kaszy, kilo makaronu, 6 kilo ziemniaków, 15 sosów z torebki, 2 kilo margaryny i 10 paczek czekoladowy płatków.

Zaznacza przy tym, że nie wlicza w to napojów, ponieważ na coca-colę wydaje dwukrotność tego, ile przeznacza na jedzenie.

Pasta o chochoszokach irl. Ludzie tak żyją? To jest normalne?

W 2023 r. takie wyzwanie nie do końca jest możliwe z założonym budżetem. Ziemniaki podrożały, ryż podrożał, nawet cebula podrożała (chociaż jej akurat nie ma na liście zakupów). Jeden Władysław Jagiełło nie wystarczy niestety na miesięczny zapas jedzenia.

100 zł - wystarczający budżet na jedzenie na miesiąc?
100 zł - wystarczający budżet na jedzenie na miesiąc? (canva)

"Ekspert" z Twittera twierdzi jednak, że już za 200 zł da się spokojnie i godnie zaplanować posiłki przez miesiąc. Nie będą one co prawda specjalnie wyszukane i będą się powtarzać, ale coś za coś, prawda? Tym samym użytkownik @marekto_ja "pozdrawia was z tymi waszymi dietami za 1k".

My też pozdrawiamy @marekto_ja. Machamy mu z przyszłości, w której prawdopodobnie stoi w kolejce do gastrologa i walczy z refluksem.

Dieta za 200 zł - zupki chińskie i bułki z przyprawami

Użytkownik Twittera dzieli się z obserwującymi swoim sposobem na miesiąc za 200 zł. Bułki z przyprawami, zupki chińskie (w różnych smakach, z różnych firm) i raz na miesiąc, w ramach nagrody, pizza z lokalnej pizzerii. Cyk, porcja warzyw na cztery tygodnie uzupełniona. W ramach przyjmowania witamin sprawdzą się też słodzone soki owocowe. Oczywiście wzorem pasty o chochoszokach - napoje nie wliczają się w budżet.

trwa ładowanie posta...

Jak się okazuje, @marekto_ja niewiele wie o oszczędnym prowadzeniu gospodarstwa domowego. Inni użytkownicy Twittera dają mu swoje tipy na jeszcze bardziej biedawkowe przeżycie miesiąca.

trwa ładowanie posta...

Trzeba przyznać - dieta za 0 zł jest zdecydowanie bardziej kusząca. A ile zostaje w portfelu! Aż dziwne, że wpisy do tej pory nie spotkały się z aprobatą ministra Czarnka - w końcu podpowiadał, żeby oszczędzać, jedząc mniej.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Komentarze (0)
arrow
Nowy produkt od MISS TI. Quebonafide rekomenduje nowość