lifestyle
Cena garażu w Mikołajkach powala. "Niemiec tego nie zrozumie"
Michał "SzachMajk" Kanarkiewicz

Tiktoker opowiada o szachach z taką miłością, jak Mickiewicz o Litwie

Źródło zdjęć: © Instagram @michalkanarkiewicz / Instagram @michalkanarkiewicz
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.03.2021 14:41

Lubię grać w szachy, o ile przeciwnik ma mniej niż cztery lata, bo ze starszymi oponentami przegrywam. Kiedy jednak oglądam TikToki Michała Kanarkiewicza, czuję, że mógłbym zmierzyć się z Magnusem Carlsenem i nie byłbym na z góry straconej pozycji.

W ostatnich miesiącach szachy stały się niesamowicie popularne. To zasługa nie tylko serialu Netflixa "Gambit królowej", w którym wystąpił Marcin Dorociński, ale i wybitnych sukcesów polskich szachistów. Jeśli nie przeleżeliście minionego półrocza w śpiączce, na pewno słyszeliście o tym, że 10 października 2020 roku Jan-Krzysztof Duda wygrał z szachowym mistrzem świata, Magnusem Carlsenem!

O sekretach gry, która była kultowa już za życia Jana Kochanowskiego w XVI wieku, opowiada Michał "SzachMajk" Kanarkiewicz na swoim profilu na TikToku. Pierwszy film na jego koncie @szachmajk pojawił się 2 stycznia 2021 roku i w chwili pisania tego artykułu ma ponad 2,4 mln wyświetleń! Nic dziwnego, bo Michał opowiada o szachach z taką pasją, że jego materiały są skazane na viralowy sukces.

trwa ładowanie posta...

SzachMajk opowiada, jak osiągnąć sukces w szachach

TikToki Michała są podane w bardzo przystępnej formie. Na początku każdego filmiku SzachMajk zajawia, o czym będzie dany odcinek, po czym przechodzi do objaśniania tematu, np. jak ustawić szachy do gry? Ile punktów mają figury w szachach? Dzieli się wiedzą, która może być pomocna zarówno szachowym żółtodziobom, jak i graczom ogarniającym podstawy, ale chcącym się nauczyć sztuczek.

Dzięki temu, że Michał dobrze wyczuł aktualnie panujące trendy – modę na szachy i rosnącą popularność TikToka – jego konto na serwisie z filmikami pnie się do góry w statystykach. Jak informuje Spider's Web, Michał jest obecnie 5. najpopularniejszym szachowym TikTokerem na świecie, a w Polsce jest pod tym względem absolutnym liderem.

trwa ładowanie posta...

Michał Kanarkiewicz – inspiruje ludzi poprzez grę w szachy

Szachy nie są dla Michała jedynie hobby, którym zajmuje się po pracy. SzachMajk jest trenerem strategicznego myśleniamówcą inspiracyjnym, który szkoli "pracowników największych firm, aby byli efektywni, zdeterminowani i odczuwali ekscytację z wykonywanej pracy. Wykorzystuję do tego strategie szachowych mistrzów" – pisze Michał na swoim blogu.

Michał jest autorem 6 książek o tematyce szachowej i strategicznej. Michał szczyci się tym, że udało mu się zremisować w partii symultanicznej z Anatolijem Karpowem, szachowym arcymistrzem. Niedawno SzachMajk wystartował z nowym projektem – kanałem na YouTube! Gdyby przerobić słynną pastę o fanatyku wędkarstwa na fanatyka szachów, jedynie Michał Kanarkiewicz mógłby być jej głównym bohaterem!

RUCHY W SZACHACH KTÓRYCH NIE ZNASZ - Szachy Dla Początkujących #1 - SzachMajk

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Ten napój zabije Polaka. Tylko prawdziwy Amerykanin sobie z nim poradzi