PiS odpowiada młodym na TikToku

PiS chciał sprowokować młodych. Fogiel dumny z usuniętego nagrania

Źródło zdjęć: © TikTok
Konrad SiwikKonrad Siwik,27.03.2023 11:15

Radosław Fogiel lekko ponad tydzień temu zapytał was na TikToku, "za co tak naprawdę nienawidzicie PiS-u?". Filmik zniknął z platformy w tajemniczych okolicznościach. Tymczasem człowiek partii rządzącej powrócił z wyjaśnieniami i kolejnymi nagraniami, w których ustosunkowuje się do odpowiedzi młodych Polaków.

Fogiel odpowiada młodym

Były rzecznik partii rządzącej powrócił na TikToka, aby odnieść się do komentarzy młodych ludzi, którzy odpowiadali w nich, "za co nienawidzą PiS-u". "Cześć wszystkim! Jest bardzo dużo komentarzy – a i ciągle przybywa. Teraz pora zacząć Wam odpowiadać. Cieszymy się, że rozpoczęliśmy z Wami ten dialog. Mamy sobie nawzajem dużo do powiedzenia" – czytamy pod nagraniem.

trwa ładowanie posta...

– "Poproszę o film, jak Fogiel czyta te komentarze i odpowiada". Oczywiście, że je czytamy. I teraz z moimi koleżankami i kolegami będziemy odpowiadać. Zadaliśmy wam prowokacyjne pytanie, bo chcieliśmy was zachęcić do dyskusji. Dyskusji, obok której nawet Make Life Harder nie może przejść obojętnie – mówi Fogiel.

– Część waszych komentarzy wymaga wyjaśnienia, z częścią się pewnie nie zgodzimy, a część musimy po prostu przyjąć, zobaczyć, co jeszcze jest do poprawy. To też jest dla nas wskazówka, o co mamy walczyć na trzecią kadencję – dodaje poseł PiS-u.

I rzeczywiście w kolejnych dniach PiS opublikował kilka kolejnych nagrań, w których ustosunkowuje się do komentarzy. Na pierwszy ogień poszedł ten z zarzutem o "brak dostatecznej opieki psychiatrycznej i psychologicznej dla dzieci".

trwa ładowanie posta...

– Konkretne kwoty, konkretne fakty. W zeszłym roku 520 mln zł na standaryzację zatrudnienia w szkołach psychologów, pedagogów, pedagogów specjalnych, logopedów, terapeutów. W tym roku pójdzie na to 2 mld złotych. A do tego większa subwencja oświatowa, z której 13 mld zostanie przeznaczonych na kształcenie uczniów ze specjalnymi potrzebami. Nie chowamy głowy w piasek. Oto, co Prawo i Sprawiedliwość robi w tej sprawie – przekonuje Fogiel.

trwa ładowanie posta...

Kolejne dwa nagrania z odpowiedziami są dużo mniej merytoryczne. W jednym z nich Fogiel podaje adres siedziby PiS-u, na który można nadsyłać swoje rozprawki z zażaleniami dotyczącymi działalności partii rządzącej – do czego zresztą zachęca poseł. W następnym życzy uczniowi, by równie łatwe pytania – jak to o nienawiść do PiS-u – dostał na maturze.

trwa ładowanie posta...

Film z pytaniem o "nienawiść do PiS-u" zniknął z TikToka

Tymczasem oryginalne nagranie z pytaniem "za co nienawidzicie PiS-u" i ponad dziesiątką tysięcy komentarzy zniknęło z profilu partii. Radosław Fogiel przekazał w sobotę na Twitterze, że TikTok z jakiegoś powodu usunął to nagranie. Na screenie, który zamieścił, widać, że serwis jako przyczynę wskazał "naruszenie zasad społeczności". Można więc tylko się domyślać, że filmik został wielokrotnie zgłaszany do centrum pomocy TikToka.

trwa ładowanie posta...

"Dzisiaj opublikowaliśmy pierwsze odpowiedzi na komentarze użytkowników TikToka. I dzisiaj z jakiegoś powodu Tik Tok usunął bez możliwości odwołania oryginalne nagranie, a wraz z nim tysiące komentarzy, na które chcieliśmy odpowiadać 😐 Mam nadzieję, że uda się to odwrócić" – napisał Fogiel.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 5
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 6
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 4