Coco, pierwszy pies-alkoholik został uratowany z uzależnienia

Pies "alkoholik" to pierwsze zwierzę leczone z uzależnienia

Źródło zdjęć: © vibez.pl / Woodside Animal Welfare Trust - Facebook
Maja Kozłowska,
18.04.2023 11:15

Coco, dwuletni mieszaniec labradora, był leczony z alkoholizmu. Ratownicy podają, że wraca do formy, chociaż wciąż jest bardzo niespokojny.

Po śmierci swojego właściciela Coco wraz z drugim czworonożnym towarzyszem trafił do Woodside Animal Welfare Trust w Plympton w Devon, w Anglii. Okazało się, że oba psy są uzależnione od alkoholu. Pracownicy centrum ratunkowego stwierdzili, że zwierzęta popadły w nałóg, ponieważ dopijały resztki napojów, które ich właściciel pozostawiał bez nadzoru. Pieski wymagały natychmiastowej pomocy. Kiedy przybyły do centrum, cierpiały na drgawki.

Coco udało się odratować, ale niestety drugi pies nie miał tyle szczęścia. Zmarł wkrótce po przetransportowaniu go do Woodside.

Coco - pierwszy pies leczony z uzależnienia

Coco przez cztery tygodnie był pod wpływem leków uspokajających i wymagał całodobowej opieki. Specjaliści z centrum ratunkowego stwierdzili, że niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Coco nie przyjmuje już leków i według specjalistów zaczyna się zachowywać jak normalny pies.

Coco, pierwszy pies wyratowany z uzależnienia od alkoholu
Coco, pierwszy pies wyratowany z uzależnienia od alkoholu (Woodside Animal Welfare Trust , Facebook)

Pracownicy mają nadzieję, że ich podopieczny wkrótce zyska nowy dom.

"Nie jest jeszcze gotowy do adopcji. Wydaje się, że fizycznie odzyskał zdrowie, ale odbiło się to na nim psychicznie. Czasami nadal jest bardzo niespokojny. Wiemy, że bez naszej pomocy Coco prawdopodobnie nie przetrwałby tej łamiącej serce męki. Dlatego prosimy o wsparcie naszej jednostki w Dunroamin i pomoc psom takim jak on - przekazuje centrum Woodside w komunikacie na Facebooku.

trwa ładowanie posta...
Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 9
  • emoji ogień - liczba głosów: 9
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 5