polecajki cover

Piątkowe polecajki na weekend 8-10.01

Źródło zdjęć: © Vibez.pl
Zofia WilczuraZofia Wilczura,08.01.2021 15:23

Witamy w nowym roku! W 2021 wracamy do Was z cotygodniowymi polecajkami, które tak lubiliście. W tym tygodniu zaproponujemy Wam m.in. książkę laureatki nagrody Pulitzera, polski serial oraz naszą nową playlistę. Zapraszamy!

Co warto przeczytać, zobaczyć i posłuchać w ten weekend? Oto moja subiektywna lista pomysłów, które możecie wcielić w życie!

Do przeczytania:

Anne Applebaum to światowej sławy dziennikarka i historyczka, która napisała wiele ciekawych prac oraz książek. W 2004 roku zdobyła nagrodę Pulitzera za książkę "Gułag", a od wczesnych lat 90. mieszka w Polsce wraz ze swoim mężem, Radosławem Sikorskim.

Tym razem, w wyniku rozmów Applebaum i Pawła Potoroczyna, powstała książka pt. "Matka Polka", w której po raz pierwszy autorka skupia się na własnych doświadczeniach, motywacjach i wyborach. Jest to must-read!

książka
książka

Do posłuchania:

Nowy rok wiąże się często z nowymi oczekiwaniami, planami i zmianami. Z kolei te wszystkie rzeczy łączą się nierzadko ze wzmożonym stresem i presją. Myślę, że warto wychillować przynajmniej w weekend, a co bardziej odpręża niż dobra muzyka? Tutaj znajdziecie nasze najnowsze hity, które pomogą Wam wprowadzić się pożądany mood.

chill music
chill music (Pexels)

Do obejrzenia:

Z polskimi serialami mam zdecydowanie love&hate relationship. Większość z nich jest kiepska, ale raz na jakiś czas odgrzebuję jakąś perełkę. Tak właśnie się było z serialem dostępnym na Playerze, czyli "Żywiołami Saszy".

Jest to adaptacja serii książek Katarzyny Bondy. Każdy, kto czytał kryminały tej autorki, wie, że są to naprawdę dobre książki. Akcja serialu skupia się na rozwiązywaniu zagadki niewyjaśnionych pożarów, które wybuchają w całej Łodzi.

W rolę główną wcieliła się Magdalena Boczarska, a w produkcji zobaczymy też m.in. Andrzeja Konopkę, Piotra Cyrwusa, Arkadiusza Jakubika oraz Jędrzeja Hycnara. Muszę przyznać, że jest to pozycja warta weekendowego binge watchu.

"Żywioły Saszy - Ogień" - oglądaj nowy serial z Magdaleną Boczarską tylko w Playerze!

Do zrobienia:

Większość muzeów jest pozamykana, a wyjazdy poza granice Polski są dosyć niepewne. Co zrobić, kiedy brakuje Ci kultury, rozrywki i sztuki? Nic straconego! Google Arts and Culture zebrało prace Fridy Kahlo z 33 różnych muzeów i centr sztuki, abyś Ty mógł wszystko dokładnie obejrzeć z domowego zacisza.

Teraz możesz leżeć na kanapie pod kocem z lampką wina i zagłębiać się w sztukę meksykańskiej artystki kompletnie za darmo! Wystarczy, że klikniesz tutaj, a po chwili przeniesiesz się w świat koloru i magicznego realizmu.

Życzymy udanego i CHILLOWEGO weekendu!

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0