Kamerzysta. Proces ruszył od nowa

Kamerzysta przed sądem. Proces patoyoutubera ruszył od nowa

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,14.11.2022 17:30

W czwartek 10 listopada Łukasz W., znany jako Kamerzysta, i dwójka jego znajomych stawili się na rozprawie w szczecińskim sądzie. Usłyszeli zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Patoyoutuberzy zasiedli na ławie oskarżonych po raz drugi w tej samej sprawie.

W kwietniu 2021 roku Kamerzysta wypuścił film zatytułowany "Jak daleko posunie się za pieniądze". Patoyoutuber wraz ze znajomymi zaprosili do odcinka chłopaka z niepełnosprawnością intelektualną. Gość wykonywał upokarzające zadania za pieniądze: skoczył z balkonu do śmietnika, półnagi wyławiał śmieci ze stawu, oblizał buty obcej kobiecie, wykąpał się w błocie, jadł kocie odchody, wszedł do szamba.

O filmie z udziałem chłopaka z niepełnosprawnością umysłową dowiedziała się cała Polska. Sprawą zajęła się Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. Śledczy zatrzymali trzy osoby: Łukasza W., Adriana S. oraz Wiolettę K. Patotwórcy postawiono zarzut znęcania się nad osobą nieporadną ze względu na stan psychiczny. Kamerzysta na kilka miesięcy trafił do aresztu, ale wyszedł na wolność po wpłaceniu kaucji w wysokości 100 tys. złotych.

Kamerzysta znów stanął przed sądem

Proces trójki patotwórców rozpoczął się we wrześniu ubiegłego roku. Wyrok nie zapadł, ponieważ prowadząca sprawę sędzia zachorowała. W związku z tym proces musiał rozpocząć się ponownie. Jak podaje portal 24kurier.pl, w czwartek 10 listopada odbyła się pierwsza rozprawa. Oskarżonym grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Nie przyznali się do winy. Odpowiadają z wolnej stopy.

Problemy z prawem Kamerzysty

W październiku Kamerzysta usłyszał wyrok w innej sprawie. Chodzi o zdarzenie ze stycznia 2020 roku, kiedy patoyoutuber uderzył starszego mężczyznę w jednym ze szklepów spożwyczych. Po czterech miesiącach mężczyzna zmarł. Sąd Rejonowy Szczecin-Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie skazał Łukasza W. na pół roku ograniczenia wolności i nakazał zapłatę zadośćuczynienia dla wdowy.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 4
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 1