Kaktus śpiewający Cypisa powraca

Patokaktus śpiewający Cypisa POWRACA. Teraz budzi grozę za oceanem

Źródło zdjęć: © Kolaż: Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,26.11.2021 11:39

Najbardziej psychodeliczna zabawka kaktusa ever pojawiła się w Walmarcie. Kanadyjczycy osłupieli, kiedy Polacy mieszkający za oceanem powiedzieli im, jaki jest sens utworu Cypisa "Gdzie jest biały węgorz?".

Podczas wakacji 2021 roku zabawka kaktusa biła rekordy popularności w mediach. Była to nie byle jaka zabawka, ponieważ pluszak tańczył i śpiewał piosenkę Cypisa o kokainie. Gadżet, polecany dzieciom do "stymulowania wyobraźni i kreatywności", był do nabycia w supermarketach na Tajwanie. Producenci psychodelicznego kaktusa wykorzystali utwór bezprawnie, dlatego Cypis wkroczył przeciwko nim na drogę sądową.

O kontrowersjach związanych z patokaktusem najwidoczniej nie usłyszeli Kanadyjczycy. Tańczący pluszak znalazł się bowiem w asortymencie kanadyjskiego Walmartu. Był sprzedawany jako "zabawka edukacyjna" w cenie 26 dolarów za sztukę.

Patokaktus odtwarzał piosenki (m.in. "Gdzie jest biały węgorz?") w języku angielskim, hiszpańskim i polskim. Polacy mieszkający za oceanem przetłumaczyli sens utworu Cypisa kanadyjskim mediom i zrobiła się afera.

Babcia chciała sprawić radość swoim wnukom

Kanadyjski serwis "CTV News" poinformował, że mieszkająca w Ontario Ania Tanner kupiła zabawkę dla swoich wnucząt. Polka zdębiała, gdy zrozumiała, że kaktus śpiewa o ćpaniu i rzuca wulgaryzmami. Kobieta powiedziała zagranicznym mediom, że myślała, iż pluszak jest żartem: - To zbieg okoliczności, że jestem Polką. Kiedy zaczęłam słuchać piosenki i usłyszałam słowa, byłam w szoku.

Zabawka będzie usunięta ze sklepu

Kanadyjskie media przypominają, że producent zabawki wykorzystuje piosenkę Cypisa bezprawnie. Dziennikarzom nie udało się skontaktować ani z producentem, ani z polskim artystą. Na szczęście Walmart zdecydował się usunąć patokaktusa ze swojego asortymentu, gdy przyjrzy się skargom. Rzecznik sieci sklepów przekazał, że zabawka jest sprzedawana na jej platformie przez zewnętrznego sprzedawcę.

trwa ładowanie posta...

Trudno stwierdzić, ilu Kanadyjczyków, którzy nie rozumieją polskiego, kupiło już pluszaka. Ale można sobie wyobrazić, że wiele osób pomyślało, iż będzie to świetny prezent na święta xD

Walmart pulls toy cactus that swears in Polish, sings about cocaine use

Źródła: Donald.pl/CTV News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 5
  • emoji ogień - liczba głosów: 4
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 28
  • emoji smutek - liczba głosów: 2
  • emoji złość - liczba głosów: 4
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Lalalala,zgłoś
PatoKaktus leżę xD hahahha
Odpowiedz
0Zgadzam się0Nie zgadzam się