Oto FEWOCiOUS: artysta queer, który zarobił MILIONY na cyfrowej sztuce NFT
Oto jeden z najważniejszych artystów w rozwijającej się cyfrowej sztuce NFT. Jego sztuka sprzedaje się na pniu. Ostatni rekord to ponad 2 miliony dolarów za bliską jego sercu kolekcję
Ekskluzywna strona internetowa domu aukcyjnego Christie’s wyłączyła się pod naporem potencjalnych klientów, gdy na aukcji pojawiła się seria NFT od artysty FEWOCiOUS. Aukcja musiała zostać przeniesiona na dwa dni wprzód, ponieważ tylko tak firma mogła się przygotować na ogromny ruch. Kim jest artysta, którego sztuka sprzedaje się jak świeże bułeczki?
Podobne
- 12-latka zarobiła MILIONY na pikselach. A nieistniejący statek został sprzedany za 2,000,000 PLN
- Brazylia: gigantyczna rzeźba pochwy wywołała narodową debatę o sztuce
- Gonciarz znów rozczarował fanów. Tym razem poszło o misia NFT
- 12-latek zarobił 1,5 MILIONA ZŁOTYCH dzięki NFT
- Prawie 2 miliony złotych za STAREGO MEMA? Hit sprzedany jako NFT
Zacznijmy po kolei:
Czym jest NFT? Najprościej porównać to do oryginału Mona Lisy. Kupując go, dostajemy potwierdzenie, że tak, MY go mamy — tak samo działa NFT, tyle że cyfrowo. Kupując sztukę NFT, otrzymujemy potwierdzenie oryginalności. Tak: każdy inny będzie mógł zobaczyć dzieło. Ale to my będziemy tą osobą, która "posiada oryginał". Można powiedzieć, iż jest to cyfrowa sztuka, która zachowuje parametry aspektu prawnego fizycznej sztuki.
Christie’s to taka dość ekskluzywna sieć domów aukcyjnych, która specjalizuje się w sprzedaży drogich i unikalnych dzieł sztuki. Ceny najczęściej osiągają pułap kilkunastu tysięcy złotych, chociaż zdarzają się przedmioty warte kilka milionów. Nie każdy też może wystawić tam swoje dzieła — rozumiecie już więc pewnie, dlaczego NFT FEWOCiOUS’a jest tak ważne. Viktor jest najmłodszym artystą, którego sztuka została wystawiona na aukcji.
FEWOCiOUS, którego prawdziwe nazwisko brzmi Victor Langlois, jest jednym z najbardziej widocznych członków rosnącej społeczności queerowych artystów kryptowalutowych. Na nasze: tworzy NFT.
Seria, która sprzedała się za miliony: „Hello, i'm Victor (FEWOCiOUS) and This Is My Life”
Na aukcji Christie’s Victor sprzedał 5 cyfrowych i fizycznych malowideł. Każde z nich przedstawia jeden rok z życia Langloisa pomiędzy 14 a 18 rokiem życia, kiedy zaczął rozumieć swoją tożsamość płciową, przeszedł transformację i przeprowadził się z Las Vegas do Seattle”.
Seria odzwierciedla traumatyczny okres w życiu Victora. Po ucieczce z domu w wieku 12 lat był wychowywany przez babcię, samotną matkę z Salwadoru, która miała trzy prace i czwórkę dzieci. Nie była ona zbyt pozytywnie nastawiona do artystycznej pracy Victora:
Langlois zaczął rysować na swoim iPadzie, ponieważ nie wolno mu było malować technikami trdycyjnymi. Pierwsza praca w „Hello, I'm Victor" nosi tytuł „Year 1, Age 14 - It Hurts to Hide".
W 2020 roku Victor podłączył się pod hype na NFT; jego twórczość zaczęła się nieźle sprzedawać. W listopadzie spieniężył „Moment i Fell in Love” za 25 tysięcy dolarów, co tak naprawdę sfinansowało jego wyprowadzkę od religijnych dziadków. W marcu tego roku “The EverLasting Beautiful” sprzedało się za niesamowite 550 tysięcy dolarów. Langlois na NFT zarobił już prawie 18 milionów dolarów.
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Vibez Creators Awards - wybierz najlepszych twórców i wygraj wejściówkę na galę!
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku