trendy
Plakat Marszu Niepodległości wkurzył narodowców. Chodzi o barwy Ukrainy?
Oszuści żerowali na śmierci Elżbiety II

Oszuści żerują na śmierci Elżbiety II. "Pamiątki" trafiły na aukcję

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,19.09.2022 14:45

Londyńczycy mieli okazję pożegnać trumnę z ciałem królowej Elżbietę II w Westminster Hall. Niektóre osoby wywęszyły tę okazję jako możliwość łatwego zarobku. Afera dotyczy używanych opasek, które żałobnicy otrzymywali w kolejce do trumny z ciałem zmarłej.

bGlmxJRv

Brytyjska królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Wydarzenie to stało się newsem, który zdominował nagłówki portali w kraju i zagranicą. Ludzie, którzy czuli sympatię wobec monarchini, mogli osobiście oddać jej hołd. Trumna z ciałem królowej przez kilka dni spoczywała w Pałacu Westminsterskim w Londynie. Każdy mógł stanąć w kolejce, by pożegnać monarchinię. Wystarczyło otrzymać papierową opaskę.

Niektórzy żałobnicy wywęszyli okazję do łatwego zarobku. Po tym, gdy oddali hołd Elżbiecie II, wystawili używane opaski na platformie aukcyjnej eBay. Jak donosi "The Guardian", ceny opasek sięgały od kilkudziesięciu do kilku tysięcy dolarów. Najdroższa oferta miała wynosić nawet 80 tys. dolarów (ok. 377 tys. złotych). W ogłoszeniach czasami pojawiała się informacja, że część sumy będzie przeznaczona na cele charytatywne.

bGlmxJRx

Żałobnicy chcieli zarobić na śmierci Elżbiety II

"Wystawianie tych przedmiotów jest sprzeczne z naszą polityką, dlatego usuwamy takie ogłoszenia z naszej strony" - powiedziała rzeczniczka eBay, cytowana przez "The Guardian". Regulamin platformy zezwala na sprzedaż biletów na wydarzenia masowe, które mogą być traktowane jako pamiątki. Serwis może jednak zakazać sprzedaży biletów na eventy, które są bezpłatne.

Ostatnia okazja, by pożegnać zmarłą królową

Bezpłatne opaski były ponumerowane, aby żałobnicy mogli opuścić kolejkę po jedzenie lub do toalety i wrócić na swoje miejsce. Opaski miały różny kolor w zależności od pory dnia, więc nikt nie mógł wepchać się do kolejki. Trumna królowej była wystawiona na widok publiczny od środy 14 września. Osoby ustawione w kilkukilometrowej kolejce mogły przejść obok niej do godz. 7:30 czasu polskiego w poniedziałek.

Źródła: theguardian.com/wnp.pl

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Burmistrz Świdnika: Homoseksualiści organizują obwoźne targi dzieci