Elżbieta II a teorie spiskowe

Królowa Elżbieta II nie żyje. Wyznawcy teorii spiskowych świętują

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter, Wikipedia
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,09.09.2022 14:00

Królowa Elżbieta II zmarła w wieku 96 lat. Według niektórych internautów monarchini nie żyła już od dawna, a na co dzień zastępował ją hologram. Polski internet zalała fala absurdalnych komentarzy dotyczących śmierci brytyjskiej monarchini.

Życie brytyjskiej rodziny królewskiej budzi zainteresowanie ludzi z całego świata. Kiedy 8 września zmarła królowa Elżbieta II, wydarzenie to stało się newsem, który zdominował nagłówki portali w kraju i zagranicą.

U niektórych śmierć brytyjskiej monarchini wywołała smutne emocje, a u innych... radość. Chodzi o wyznawców teorii spiskowych, którzy nagle uaktywnili się w mediach społecznościowych.

Wyznawcy teorii spiskowych o śmierci królowej Elżbiety II

"Masonka", "jaszczurzyca", "A jednak szczepionki działają", "Kolejnego gada mniej", "Gady opuszczają Matkę Ziemię", "Czemu to teraz ogłaszają, a nie wtedy, kiedy naprawdę umarła?". To tylko promil komentarzy, które można znaleźć w mediach społecznościowych po śmierci królowej Elżbiety II. Zebrał je profil na Twitterze Antyfoliarz.pl.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Elżbieta II i teorie spiskowe

Brytyjska monarchini była w centrum zainteresowania wyznawców teorii spiskowych ze względu na swoją długowieczność. Według nich, Elżbieta II nie była w stanie dożyć tak sędziwego wieku, a więc musiała albo od dawna nie żyć, albo być... jaszczuroczłowiekiem z kosmosu. Brzmi to idiotycznie, ale wbrew pozorom w reptiliańskie pochodzenie Elżbiety II wierzy wiele osób. Widać to zresztą po komentarzach w polskich mediach społecznościowych.

Osobą odpowiedzialną za powielanie teorii spiskowych o Elżbiecie II jest m.in. były reporter BBC, David Icke. Napisał on wiele książek na temat jaszczuroludzi, którzy przybyli z alfa Draconis - gwiazdy w konstelacji Smoka - i mieliby żyć na naszej planecie od tysięcy lat. Reptilianie rzekomo przybierają postaci znanych ludzi i za ich pomocą rządzą światem. O reptiliańskie pochodzenie oskarżani są m.in. Mark Zuckerberg, Justin Bieber, Beyonce, George Bush - senior i junior, Władimir Putin.

Internautom piszącym absurdalne rzeczy o śmierci królowej można tylko współczuć, że najwyraźniej ukończyli edukację w Instytucie Otwartego Umysłu pod patronatem Ivana Komarenko i Edyty Górniak.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 6
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 19
  • emoji smutek - liczba głosów: 6
  • emoji złość - liczba głosów: 6
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Janek,zgłoś
Jak Ci co się śmieją z Davida I wytłumaczą fakty które się sprawdziły a były opisane w jego książkach wiele lat temu? To już są fakty czy dalej teorie spiskowe?
Odpowiedz
13Zgadzam się0Nie zgadzam się
Foliarka?xD,zgłoś
Nie najlepiej wierzcie we wszystko co Wam mówi tv , rząd, policja itp itd zobaczymy w niedalekiej przyszłości kto będzie się śmiał 😉 różnica między foliarzami a wami wiernymi psami systemu jest taka że za Was myśli system , a my sami kierujemy się instynktem, Wy śmiejecie się z Nas a my mamy wyjebane w to , co więcej boli Was to że być może w tych teoriach jest Prawda. 🙂
Odpowiedz
26Zgadzam się5Nie zgadzam się
zobacz odpowiedzi (2)
Zobacz komentarze: 4