Ordo Iuris teskt o Rosji

Ordo Iuris cichaczem usunęło tekst, który chwali Rosję za ochronę "tradycyjnych wartości"

Źródło zdjęć: © Ordo Iuris, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,15.04.2022 15:00

Użytkownicy Twittera dokopali się na stronie Ordo Iuris do ohydnego artykułu. Czytamy w nim, że krytyka Rosji jest obłudnym, wprowadzającym w błąd postępowaniem. Prawicowa organizacja usunęła tekst, gdy stało się o nim głośno, ale w internecie nic nie znika.

W 2013 roku Władimir Putin podpisał homofobiczną ustawę. Nowe przepisy nakładały wysoką grzywnę, a nawet karę aresztu za "propagowanie nietradycyjnych stosunków seksualnych". W kremlowskiej propagandzie ustawa była lansowana jako sposób na "ochronę dzieci przed informacjami, które negują wartości tradycyjnej rodziny". W rzeczywistości był to atak na znienawidzoną przez Putina społeczność LGBTQ+.

W 2016 roku Ordo Iuris opublikowało na swojej stronie przetłumaczony artykuł Alliance Defending Freedom (konserwatywnej grupy prawniczej z USA). Autorzy tekstu podlizują się Putinowi, przekonując, że homofobiczna z 2013 roku ustawa stanowi "skuteczny środek ochrony tradycyjnych wartości, w szczególności związanych z funkcjonowaniem rodziny", a jej krytyka przez zachodnie media była przesadzona.

"Krytyka Rosji jest obłudnym zachowaniem"

W artykule mogliśmy przeczytać, że "otwarta krytyka Federacji Rosyjskiej nosi nie tylko znamiona działalności wprowadzającej w błąd, ale jest także obłudnym postępowaniem, ukazującym wyłącznie "jedną stronę medalu". Należy bowiem podkreślić, że rozwiązania normatywne dotyczące ograniczenia wolności słowa występują w każdym europejskim kraju".

Autorzy tekstu opublikowanego na stronie Ordo Iuris zaliczyli do przypadków ograniczeń wolności słowa... walkę z przejawami homofobii i dyskryminacji wobec społeczności LGBTQ+ (która w artykule jest nazwana "popularną grupą społeczną").

Ordo Iuris wstydzi się laurki dla Putina?

Artykuł powielający kremlowską propagandę odkryli użytkownicy Twittera. Kiedy stało się o nim głośno, Ordo Iuris usunęło tekst ze swojej strony. Jest to zastanawiające posunięcie, bo internauci znaleźli dowody na to, że Ordo Iuris było niegdyś "zaniepokojone atakami, na które narażona jest Federacja Rosyjska". Czyżby to nie był dobry czas na sympatyzowanie z państwem terrorystycznym, któremu przewodzi ludobójca?

trwa ładowanie posta...

W internecie nic nie znika na zawsze. Jeśli chcecie się zapoznać z treścią laurki dla Putina, zupełnie przypadkowo linkujemy do screenshotów artykułu i do archiwalnego zapisu strony Ordo Iuris.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródła: queer.pl/aszdziennik.pl/Twitter

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 8
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 1