lifestyle
Czym jest przywłaszczenie kulturowe? Czasem za naszymi działaniami stoi historia czyjegoś cierpienia
Olly Eley pierwszą niebinarną osobą na okładce brytyjskiego "Elle"

Olly Eley pierwszą niebinarną osobą na okładce brytyjskiego "Elle" 💗

Źródło zdjęć: © Instagram @ponyboy.us / Instagram @ponyboy.us
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.05.2021 13:53

Olly Eley to osoba, której poświęcony jest najnowszy numer brytyjskiego czasopisma "Elle". Olly opowiada, na czym polega bycie osobą agender, czyli pozbawioną płci/rodzaju.

bFeIwzYP

Olly przyznało, że jako dziecko czuło brak słownictwa, za pomocą którego mogłoby opisać swoje emocje. – Nie jestem ani kobietą, ani mężczyzną – mówi Olly w wywiadzie dla brytyjskiego czasopisma "Elle". – Gdyby istniała cienka linia łącząca te dwie płcie, to ja jestem kropką unoszącą się gdzieś pomiędzy, ale całkowicie bez związku z tą liną. Tylko tak mogę to opisać.

Eley w akcie urodzenia ma wpisane, że przyszło na świat jako kobieta. Nie zdecydowało się poddać mastektomii, a jedynie związać swoją klatkę piersiową. – Istnieje niezliczona liczba różnych operacji, którym poddają się osoby transpłciowe, aby czuć się komfortowo w swoich ciałach – mówi Eley. – Ja czuję się tak bardzo poza jakąkolwiek płcią, że nigdy nie będę postrzegało swojego ciała za idealne.

Eley o tym, jak się czuło w wieku dojrzewania

Kiedy wygląd Eley zaczął się zmieniać w okresie dojrzewania, w osobie wzbierała "kipiąca wściekłość" i  czuła się "zupełnie niezakotwiczona" w swoim ciele. W tamtym czasie Eley nie wiedziało, dlaczego czuło złość i frustrację, więc wyładowywało swoje uczucia na członkach rodziny. Osoba doświadczyła zastraszania w szkole za "bycie innym" i czuła, że nigdzie nie pasuje.

bFeIwzYR

Eley początkowo sądziło, że posiada orientację homoseksualną. Kiedy jednak w wieku 16 lat zaczęło się spotykać z dziewczyną, "bycie nazywanymi jako para lesbijek było żenujące" i wtedy osoba uświadomiła sobie, że chodzi o coś więcej. Wszystko zmieniło się, gdy Eley przeprowadziło się do Syndey, gdzie odnalazło społeczność queer, w której otoczeniu poczuło się bezpiecznie.

Co powinny usłyszeć dzieci trans i niebinarne?

Eley powiedziało, że jako dziecko chciałoby wiedzieć, iż życie pomiędzy binarnym podziałem na dwie płcie jest w porządku. – Żałuję, że nikt mi wtedy nie powiedział, że mogę być kimkolwiek zechcę, robić to, co chcę i jestem ważne. [...] Dzieci trans i niebinarne muszą usłyszeć, że są piękne, godne miłości i satysfakcjonującego życia.

Czy praca na kamerkach jest okej, czy należy ją potępiać? Wyciekły softy pewnej znanej youtuberki...

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
Pracodawco! Sprawdź, ile kosztuje cię miesiączka. Powstał kalkulator produktów menstruacyjnych