lifestyle
Czarny hot dog. Black Dog jest już w sklepach sieci Żabka [RECENZJA]
Olly Eley pierwszą niebinarną osobą na okładce brytyjskiego "Elle"

Olly Eley pierwszą niebinarną osobą na okładce brytyjskiego "Elle" 💗

Źródło zdjęć: © Instagram @ponyboy.us / Instagram @ponyboy.us
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,07.05.2021 13:53

Olly Eley to osoba, której poświęcony jest najnowszy numer brytyjskiego czasopisma "Elle". Olly opowiada, na czym polega bycie osobą agender, czyli pozbawioną płci/rodzaju.

bGxnVkqH

Olly przyznało, że jako dziecko czuło brak słownictwa, za pomocą którego mogłoby opisać swoje emocje. – Nie jestem ani kobietą, ani mężczyzną – mówi Olly w wywiadzie dla brytyjskiego czasopisma "Elle". – Gdyby istniała cienka linia łącząca te dwie płcie, to ja jestem kropką unoszącą się gdzieś pomiędzy, ale całkowicie bez związku z tą liną. Tylko tak mogę to opisać.

Eley w akcie urodzenia ma wpisane, że przyszło na świat jako kobieta. Nie zdecydowało się poddać mastektomii, a jedynie związać swoją klatkę piersiową. – Istnieje niezliczona liczba różnych operacji, którym poddają się osoby transpłciowe, aby czuć się komfortowo w swoich ciałach – mówi Eley. – Ja czuję się tak bardzo poza jakąkolwiek płcią, że nigdy nie będę postrzegało swojego ciała za idealne.

trwa ładowanie posta...

Eley o tym, jak się czuło w wieku dojrzewania

Kiedy wygląd Eley zaczął się zmieniać w okresie dojrzewania, w osobie wzbierała "kipiąca wściekłość" i  czuła się "zupełnie niezakotwiczona" w swoim ciele. W tamtym czasie Eley nie wiedziało, dlaczego czuło złość i frustrację, więc wyładowywało swoje uczucia na członkach rodziny. Osoba doświadczyła zastraszania w szkole za "bycie innym" i czuła, że nigdzie nie pasuje.

bGxnVkqJ

Eley początkowo sądziło, że posiada orientację homoseksualną. Kiedy jednak w wieku 16 lat zaczęło się spotykać z dziewczyną, "bycie nazywanymi jako para lesbijek było żenujące" i wtedy osoba uświadomiła sobie, że chodzi o coś więcej. Wszystko zmieniło się, gdy Eley przeprowadziło się do Syndey, gdzie odnalazło społeczność queer, w której otoczeniu poczuło się bezpiecznie.

trwa ładowanie posta...

Co powinny usłyszeć dzieci trans i niebinarne?

Eley powiedziało, że jako dziecko chciałoby wiedzieć, iż życie pomiędzy binarnym podziałem na dwie płcie jest w porządku. – Żałuję, że nikt mi wtedy nie powiedział, że mogę być kimkolwiek zechcę, robić to, co chcę i jestem ważne. [...] Dzieci trans i niebinarne muszą usłyszeć, że są piękne, godne miłości i satysfakcjonującego życia.

trwa ładowanie posta...

Czy praca na kamerkach jest okej, czy należy ją potępiać? Wyciekły softy pewnej znanej youtuberki...

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
Komentarze (0)
arrow
PMS to nie powód do żartów. "W skrajnych przypadkach wycinamy macicę" [WYWIAD]