Obi-Wan Kenobi biseksualny?

Obi-Wan jest biseksualny? Książka o młodości Kenobiego budzi emocje

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały prasowe, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,29.07.2022 19:00

26 lipca do sprzedaży trafiła książka "Padawan". Powieść, której autorką jest Kiersten White, opowiada o młodości mistrza Jedi. I sugeruje, że bohater jest członkiem społeczności LGBTQ+.

Obi-Wan Kenobi to jedna z najpopularniejszych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Bohater, którego w filmach grali Alec GuinnessEwan McGregor, jest pierwszym nauczycielem Anakina Skywalkera, przyszłego Darth Vadera. W maju tego roku Disney Plus wypuścił serial poświęcony Kenobiemu. Ta produkcja nie poruszała wątku orientacji seksualnej bohatera. Zrobiła to za to amerykańska powieściopisarka w książce "Padawan".

Kiersten White pisze książki dla dzieci i młodzieży. 26 lipca wydawnictwo Disney-Lucasfilm wydało jej powieść pt. "Padawan". Fabuła ukazuje szkolenie nastoletniego Obi-Wana po tym, gdy został Padawanem znanego z filmów Qui-Gon Jinna. Bohater stara się wykazać podczas nauki u doświadczonego rycerza Jedi.

Nowa książka o Obi-Wan Kenobim

"Padawan" zawiera scenę, która dotyczy relacji romantycznych. Niektórzy czytelnicy zinterpretowali ją w ten sposób, że Obi-Wan ujawnia się jako osoba biseksualna. Bohater rozmawia z nastolatkiem o imieniu Casul. Rozmowa jest niejednoznaczna. Młody Obi-Wan rozważa, czy mógłby czuć pociąg do kogokolwiek. Warto podkreślić, że Zakon zabraniał swoim członkom przywiązywania się.

Niejednoznaczna scena dotycząca nastoletniego Obi-Wana

Młody bohater nigdy z nikim się nie całował. Obi-Wan na kartach powieści wyraża niepewność, czy kiedykolwiek będzie chciał to zrobić. Casul proponuje mu, aby sprawdzili, jak wypadnie ich zbliżenie. Kenobi nie wyklucza takiej możliwości.

Fani podzielili się na dwa obozy. Część z nich rozumie tę scenę tak, że Obi-Wan jest biseksualny, a część uważa, że bohater jest w spektrum aseksualności.

trwa ładowanie posta...

Portal spidersweb.pl przypomina, że Obi-Wan nie może być osobą aseksualną, ponieważ w młodości miał romans z Satine Kryze z Mandaloru. Być może Disney poruszy kwestię orientacji mistrza Jedi w kolejnych filmach i serialach?

Źródła: spidersweb.pl/dailydot.com/pride.com

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 3
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 4