trendy
Burza na TikToku. "Nie chcę, żeby mój syn szukał pracy"
karaoke

Karaoke na Spotify coraz bliżej, czyli jak zostać artystą w swoim domu

Źródło zdjęć: © Bridget Jones, Spotify, Materiały własne red. Vibez
Anna RusakAnna Rusak,02.07.2021 14:24

Poradzi sobie nawet z trudnymi do zapamiętania utworami i polepszy każdą domówkę. Spotify właśnie zgłosiło do urzędu patentowego wniosek o karaoke

Niedawno pisaliśmy o tym, że Spotify ruszyło z platformą, która przypomina Clubhouse. To jednak chyba nie koniec nowości zaplanowanych przez firmę. Serwis właśnie zgłosił do amerykańskiego urzędu patentowego nowy wniosek, o którym właściwie mówił już od roku.

„Karaoke Query Processing System" - tak nazywa się to nowe dziecko Spotify. To odpowiedź marki na rosnące zapotrzebowanie na apki, które oferowałyby użytkownikom opcję karaoke – do tej pory podobną platformę otworzył np. Twitch, konkretniej było to „Twitch Sings”, ale serwis został zawieszony na początku tego roku.

Jak będzie wyglądało karaoke Spotify?

Według tego, co na podstawie informacji zawartych w pliku patentowym podaje „Digital Music News", będzie to dość nietypowe rozwiązanie. Urządzenie będzie w zasadzie potrafiło rozpoznać to, co dana osoba nuci i na podstawie tej melodii pokaże jej tekst i podłoży dźwięk.

„Urządzenie odbiera fragment audio i zaczyna dopasowywanie, które obejmuje porównywanie (co najmniej) części fragmentu ścieżki do mnóstwa innych referencji i jego dalszą identyfikację. Później dostarcza odpowiednią ścieżkę podkładu”.

- „Digital Music News"

Oznacza to mniej więcej tyle, że nawet nie będziecie musieli znać konkretnego tytułu czy wykonawcy, by zaśpiewać utwór w wersji karaoke. To trochę jakbyśmy grali z apką w „Czółko” na melodie, tylko ona, w przeciwieństwie do nas, pewnie za każdym razem będzie w stanie rozpoznać nucony przez nas utwór.

Co więcej, możliwe, że system będzie się nawet dopasowywał do naszego tempa i tonacji, czego wcześniej chyba nie oferowała żadna platforma:


„W niektórych przykładach wykonania użytkownik zaczyna śpiewać piosenkę a cappella w obecności opisanego tutaj systemu karaoke. System karaoke określa, co śpiewa użytkownik i rozpoczyna odtwarzanie instrumentalnej wersji określonej piosenki. W niektórych przykładach wykonania system karaoke odtwarza wersję instrumentalną przy użyciu tonacji i tempa, w jakim śpiewa użytkownik”.

- „Digital Music News"

Nie wiem, jak Was, ale mnie ta informacja bardzo ucieszyła. Myślę, że karaoke na imprezach ze znajomymi będzie teraz jeszcze łatwiejsze. Bardzo podoba mi się też to, że nie będę musiała znać konkretnego tytułu piosenki, bo cóż… z tym, jeśli chodzi o jakieś starsze kawałki, zazwyczaj mam problem.

A Wy będziecie sobie organizowali karaoke w domu, czy ta opcja w ogóle Was nie kręci?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
ChatGPT jeszcze potężniejszy. Uzyskał dostęp do internetu