trendy
Latwogang wydał piosenkę. To na pewno nie diss na Mini Majka
Oszustwo na rosyjskiego astronautę

Oszustwo metodą na rosyjskiego astronautę. Japonka straciła majątek

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.10.2022 13:30

65-letnia kobieta z Japonii chciała, aby jej ukochany wrócił z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na Ziemię. Podający się za rosyjskiego astronautę mężczyzna potrzebował "jedynie" 150 tys. złotych na lot rakietą. Jak się domyślacie, ta historia nie ma happy endu.

Prawdopodobnie nieraz słyszeliście o oszustwach metodą na wnuczka lub na policjanta. Oszustwo metodą na rosyjskiego astronautę można określić jako nowość w branży naciągaczy. Ofiarą oszustwa padła pewna 65-letnia mieszkanka Japonii. Kobieta uwierzyła, że historia jej związku zakończy się słowami "żyli długo i szczęśliwie". Niestety, po marzeniach o wielkiej miłości pozostały wielkie długi.

Japonia. Kobieta ofiarą oszustwa na rosyjskiego astronautę

Na początku czerwca do 65-latki na Instagramie napisał człowiek podający się za rosyjskiego astronautę. Wystarczyło zerknąć na jego profil, aby uznać, że jest oszu... mówi prawdę. Mężczyzna udostępniał losowe zdjęcia kosmosu. Wyjaśnił, że jako pracownik Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ma ograniczony dostęp do telefonu. Nic nie wzbudziło w 65-latce podejrzeń. Co więcej, kobieta poczuła coś więcej do "rosyjskiego astronauty".

Ich relacja szybko się rozwinęła. Mężczyzna za pośrednictwem komunikatorów online wielokrotnie wyznał kobiecie miłość oraz zapewnił, że chce wziąć z nią ślub i spędzić razem resztę życia. Deklarował, że jego marzeniem jest osiedlić się w Japonii. Był tylko jeden problem. Potrzebował pieniędzy na powrót z kosmosu na Ziemię. Trzeba było pokryć koszty rakiety i lądowania na terenie Japonii.

Oszustwo na astronautę. Japonka przelała oszustowi majątek

65-letnia kobieta uwierzyła, że los przyszłego męża zależy od jej konta bankowego. W dniach od 19 sierpnia do 5 września przelała mężczyźnie ok. 4,4 mln jenów. Tymczasem "rosyjski astronauta" nie tylko nie śpieszył się, aby wrócić na Ziemię, ale domagał się kolejnych przelewów.

Wreszcie kobieta nabrała podejrzeń, że prawdopodobnie po drugiej stronie ekranu nie siedzi rosyjski astronauta. Zgłosiła sprawę na policję. Śledczy uznali, że jest to oszustwo matrymonialne. Nie wiadomo, czy kobieta ma szansę, aby odzyskać pieniądze.

trwa ładowanie posta...

Źródło: Vice News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 2
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 5
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Jak wyglądać na obrzydliwie bogatego? "Sukcesja" daje lekcje cichego luksusu