Leksiu

Nowa piosenka Teamu X! "Moja miła" uczyni z Leksia gwiazdę disco polo?

Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.12.2020 16:17

Team X podarował fanom muzyczny prezent na święta. Ekipa influencerów nagrała disco hit "Moja miła" w 24H! Jak im wyszło? Czy Leksiu zdetronizuje Zenka Martynika i Sławomira? Dzielimy się wrażeniami z premierowego odsłuchania utworu!

Nowa odsłona Teamu X wjechała na polską scenę YouTube z grubą nutą. "SIEDEM", premierowy utwór Teamu X, wzbudził mieszane uczucia wśród społeczności internetowej. Nastroje widzów oddaje rozkład ocen pod teledyskiem. W momencie pisania tego artykułu debiutancka piosenka ekipy zarobiła 172 tys. łapek w górę i 113 tys. łapek w dół. Cóż, chyba nie wszyscy odkryli, co autorzy dzieła mieli na myśli…

Nowy Team X nie przestaje zaskakiwać. Mimo kontrowersji, jakie pojawiły się wokół pierwszej piosenki ekipy, influencerzy zebrali się ponownie, aby nagrać kolejny muzyczny kawałek. Zgodnie z zapowiedziami "Moja miła" miało być hitem disco polo. Czyżby konkurencja dla Zenka Martyniuka albo Sławomira? A może Disco Marek (aka Lord Kruszwil) może szykować się do wyjazdu z YouTube'a?

Team X "Moja miła" – tekst, analiza piosenki

Zacznijmy od tego, jaka jest historia powstania utworu "Moja miła". W filmie "MAM TALENT W DOMU X" Leksiu zaprezentował swoje umiejętności kompozytorskie i przedstawił wersję demo przyszłego hitu disco. Piosenka wygrała w konkursie na najlepszy talent Teamu X... ale to nie wszystko. Jeśli fani wbiliby 50 tys. lajków pod filmem w 24H, ekipa nagra pełną wersję "Moja miła" w 24H. No i co? Udało się!

Team X zabrał się za produkcję piosenki. "To musi być największy krindż, największy kicz na polskim YouTube" – powiedział Leksiu w dokumencie opowiadającym o nagrywaniu utworu. Ekipa pracowała nad piosenką od 01:48 do 23:30 kolejnego dnia. Prawda, że członkowie Teamu X podjęli się ekstremalnego wyzwania? Efekty ich pracy mieliśmy poznać 21 grudnia 2020 roku o godz. 16:00.

TEAM X - MOJA MIŁA (Official Music Video)

Nie oszukujmy się – "Moja miła" to show jednej osoby. Mimo że w klipie występują wszyscy członkowie Teamu X, to Leksiu przyciąga największą uwagę. Tańczy na dachu wozu strażackiego, buszuje w sianie, pokazuje kocie ruchy w oborze, gra na keyboardzie. Pozostali członkowie Teamu X wydają się w teledysku całkowicie zbędni.

Warstwa liryczna utworu jest rozbrajająco prosta – ale przecież o to chodzi w piosenkach disco polo. Poniżej cytujemy tekst z refrenu "Moja miła":

Moja miła coś mi zrobiła coś mi uczyniła zakochałem się / Moja miła twej miłości siła już mnie przepełniła ja tak kocham cię / Moja miła coś mi zrobiła coś mi uczyniła zakochałem się / Moja miła twej miłości siła już mnie przepełniła ja tak kocham cię

- Team X "Moja miła"

W utworze pojawiają się dwie zwrotki. Tekst w pierwszej zwrotce jest następujący:

Kiedy wstaję rano w głowie mam siano / Myślę już o tobie nie wiem co zrobię / Kiedy spać się kładę ledwo daję radę / Piję lemoniadę z refrenem już jadę

- Team X "Moja miła"

Druga zwrotka jest dłuższa. Jest w niej zaprezentowany ciąg dalszy "romantycznej" historii:

Piszę wiersz o tobie wiem że dobrze robię / Bo poczytasz sobie gdy już będę w grobie / Nawet czasem nocą ręce mi się pocą / Biegniesz mi z pomocą ptaszki już świergocą / Marzę wciąż o tobie nie chcę innych kobiet / Zwalczasz moje fobie chcę cię mieć przy sobie / Gdy do pracy jadę zjadam marmeladę / Piję oranżadę i z refrenem jadę

- Team X "Moja miła"

Czuć, że utwór jest zrobiony na luzie, "dla jaj", bez spiny. Pozytywne wrażenia z premiery widać w tym, jak rozkładają się oceny pod klipem. Łapek w dół jest niezwykle mało – w porównaniu do innych produkcji Teamu X.

Jak oceniacie nową nutę od Teamu X – hit czy kit? Która ekipa youtuberów wygrywa konkurs na najlepszą piosenkę 2k20 – Marcin Dubiel "Lonely" czy Team X "Moja miła"?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 13
  • emoji ogień - liczba głosów: 6
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 2
  • emoji kupka - liczba głosów: 4