Mestosław wyznał, że jest gejem

Kolejny youtuber zrobił coming out. "Haj, jestem Mestosław i jestem gejem!"

Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.04.2023 11:00

Mestosław dał się poznać polskiej publiczności jako profilaktyk, który o bezpiecznym korzystaniu z używek i racjonalnej polityce narkotykowej wie wszystko. Swoją wiedzą dzieli się z fanami w social mediach. W najnowszym filmie youtuber poruszył jednak zupełnie inny temat, a mianowicie wyznał, że jest gejem i wyjaśnił, czemu zdecydował się na coming out.

Wyjście z szafy wśród influencerów można już uznać za niemały trend. Niedawno Krzysztof Gonciarz ujawnił, że jest biseksualny, ale bardziej jak kobieta. A teraz do grona osób publicznych, które otwarcie mówią o swojej orientacji, dołączył Damian Sobczyk, znany lepiej jako Mestosław. I dobrze, bo dzięki takim youtuberom, którzy publicznie wyznają orientację inną niż heteroseksualizm, więcej ludzi pozostających do tej pory w cieniu może zdecydować się na taki krok.

trwa ładowanie posta...

- Myślę, że warto zacząć od tego, dlaczego uważam, że warto być otwartym gejem. Po prostu całe moje życie byłem taką osobą. Bardzo często byłem pierwszą osobą w szkole, która powiedziała publicznie, że jest gejem, która nie miała problemu mówić swoim znajomy o swoich miłościach, swoich problemach, o tym, co myśli - wyjaśnił na wstępie Mestosław.

Mestosław wyznał, że jest gejem

Youtuber rzeczywiście już wcześniej dawał znaki, że może być osobą homoseksualną. W swoich filmach oprócz tematu narkotyków poruszał również kwestie dotyczące społeczności LGBTQ+. Czynnie brał też udział w imprezach z okazji tęczowego Miesiąca Dumy. Mimo to jego kanał na YouTubie "Wiem co ćpiem" wciąż był miejscem, gdzie nie czuł się do końca sobą.

Jestem gejem! 🌈 Mój coming out

- To jest ostatnie miejsce, w którym nie byłem w pełni sobą. Nie mówiłem w pełni o swoim życiu [...] Było mi z tym bardzo źle, dlatego bardzo się cieszę, że to nagrywam, bo nie będę musiał w ogóle ukrywać swojego życia przed wami. Każda osoba w Polsce może teraz wiedzieć, że jestem gejem - powiedział Sobczyk.

Małżeństwa homoseksualne w Polsce

Mestosław przyznał, że do coming outu zmotywowała go nagła śmierć mamy, która od samego początku akceptowała jego orientację i dawała mu wsparcie. Pod koniec nagrania mieliśmy okazję zobaczyć jego partnera, a sam Sobczyk powiedział, że będzie walczył o to, aby w Polsce wprowadzone zostały małżeństwa homoseksualne.

- Zabiegam o to od lat [...] Teraz cieszę się, że będę mógł o tym mówić bardziej wprost i będę jeszcze bardziej aktywny w tym temacie. Mam nadzieję, że to przyczyni się do zmian w Polsce, bo bardzo chciałbym być w Polsce razem z moim partnerem jako mąż i mąż. To jest bardzo prosta sprawa [...] To jest jedna z podstawowych rzeczy, jakiej chcą ludzie na świecie - mieć osobę, która cię kocha - skwitował Mestosław.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 26
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 106
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 17
  • emoji kupka - liczba głosów: 5
no ale po co?,zgłoś
Już skończył się kontent, to teraz będzie zbieranie lajków na "byciegejem"...
Odpowiedz
3Zgadzam się0Nie zgadzam się
Ktositam,zgłoś
To pewnie od tych używek
Odpowiedz
4Zgadzam się0Nie zgadzam się