Niesamowita akcja ratowników. Przejechali 700 km dla psa
Ratownicy SAR z Kołobrzegu rozpalili serca mieszkańców miejscowości Kuligów nad Bugiem na Mazowszu. Przejechali aż 700 km, aby uratować przerażonego szczeniaka.
Ratownicy SAR z Kołobrzegu na zawsze pozostaną w pamięci mieszkańców miejscowości Kuligów. Lokalne służby przez sześć nie były w stanie pomóc uwięzionemu na wysepce szczeniakowi. Kilkumiesięczne zwierzątko było przemarznięte i przerażone. Ratownicy z Kołobrzegu o sytuacji dowiedzieli się w piątek 2 lutego ok. godz. 21:00. Od razu zdecydowali, że przyjadą z pomocą.
Ratownicy SAR pomogli kilkumiesięcznemu szczeniakowi
Gdy do ratowników dotarły informacje o przerażonym psie, od razu zdecydowali się działać. Po godz. 21:00 trzech z nich razem z łodzią z brzegowej stacji ratowniczej wyruszyło na Mazowsze.
- Po dojechaniu na miejscu stwierdzili ciężkie warunki, schodzącą dużej grubości krę lodową z góry rzeki, ale dwukrotne podejście do tej wyspy i za drugim razem udało się stamtąd tego pieska uwolnić i przyprowadzić na brzeg - powiedział w rozmowie z RMF FM Sebastian Kluska, dyrektor SAR.
Uratowany psiak trafił pod opiekę fundacji. Warto zaznaczyć, że ratownicy SAR na co dzień pracują w każdych warunkach na morzu przy falach sięgających nawet 6 metrów. Mieszkańcy Kuligowa bez wątpienia na zawsze zapamiętają przepiękną akcję zaangażowanych służb.
Źródło: rmf24.pl
Popularne
- W sklepach pojawiło się malinowe masło. Czy to może być dobre?
- "Zakaz wnoszenia bagażu niezależnie od rozmiaru". UOKiK stawia zarzuty Live Nation.
- Wojtek Gola wie, kiedy IShowSpeed zjawi się w Polsce? "Pokażmy, że Polska górom"
- Bagi wystąpi w "Tańcu z gwiazdami"? Spokojnie, Wojtek Kucina go wkręci
- Viki Gabor wydała kolekcję ubrań "ARONOŁ". Kosmiczne ceny dresów
- Ariana Grande wraca na scenę? Wcale nie kończy kariery muzycznej
- Afera o dom FAZY. Friz załatwił dziewczynom łazienkę bez rolet
- Kim jest dziewczyna Marcina Dubiela? Arkadiusz Tańcula ciągnie go za język
- Książulo spróbował drożdżówkę za 59 zł. Warto wydać tyle pieniędzy?