lifestyle
Przyczepili chipsa do helikoptera. Pobili rekord świata
Youtuberzy, którzy przestali nagrywać

Nie tylko Martin Stankiewicz. Youtuberzy, którzy przestali nagrywać

Źródło zdjęć: © Vibez / Materiały własne red. Vibez
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,12.08.2021 15:37

Kiedyś ich filmy trafiały na najwyższe miejsca Karty na Czasie. Dzisiaj albo pamięta o nich jedynie garstka najwierniejszych widzów... albo nikt. Którzy twórcy na YouTube byli, ale już się skończyli? Sprawdźcie, czy zgadzacie się z poniższą listą!

Do napisania tego artykułu skłonił mnie nowy film Martina Stankiewicza. Zgodnie z tym, czego się w nim dowiedzieliśmy, twórca odchodzi z YouTube. - Cieszę się bardzo z naszej wspólnej przygody i dziękuję ci za nią - mówi Martin. - YouTube to był wspaniały czas. Najpiękniejszy czas mojego życia. Również dzięki tobie. Ale teraz czas na nową przygodę. Teraz, właśnie teraz kończę karierę youtubera.

YouTube istnieje od 2005 roku. Przez tak długi czas obserwowaliśmy rozwój i upadek wielu internetowych gwiazd. Czasami koniec kariery wiązał się ze skandalem, czasami chodziło o wypalenie, a czasami po prostu pojawiali się nowi, ciekawsi twórcy_twórczynie. Do poniższej listy youtuberów, którzy przestali nagrywać, wybrałem jedynie osoby z Polski, bo inaczej ten tekst nie miałby końca.

Youtuberzy, którzy przestali nagrywać

Ajgor Ignacy - dobił do prawie miliona subskrypcji, gdy zdecydował się zakończyć projekt. "Mały szary człowiek" zrezygnował z YouTube'a na rzecz realizowania się w branży filmowej. Igor ukrył 90% materiałów, które znajdowały się na jego kanale i obecnie można tam zobaczyć jedynie najbardziej znane, kultowe produkcje tego youtubera. Komuś z Was brakuje Ajgora na obecnym YouTube?

Przygoda dobiegła końca

JJayJoker - przez długi czas nagrywał lets play'e z Minecrafta. W 2012 roku zrobił przerwę od tworzenia filmów, po czym wrócił na platformę w 2015 roku, ale wtedy okazało się, że już totalnie nie rozumie, czym jara się młoda widownia. Przez pewien czas streamował na Twitchu, gdzie wyrażał się wulgarnie o innych youtuberach. Ostatni film wrzucił 5 lat temu i od tamtej pory nic o nim nie wiadomo.

Lets Play (PL) Magica 2 part 3 - ???

kolorowyvlog - jeśli nie znacie filmu "Mogę być winna grosika?", koniecznie nadróbcie zaległości, bo to legendarny materiał autorstwa kolorowyvlog. Niegdyś był on najpopularniejszym twórcą na YouTube, ale w pewnym momencie zniknął z serwisu. Niedawno wytłumaczył, dlaczego odszedł z serwisu - w skrócie chodziło o to, że zaczął imprezować i nagrywanie przestało mu sprawiać przyjemność.

Moge być winna grosika?

Stuart Burton - mimo tego, że ostatni film ("FUNNY MOMENTS Z MINECRAFT") wrzucił w maju 2020 roku, widzowie wciąż liczą na powrót Stuu. Jednak nic nie wskazuje na to, aby mężczyzna wrócił do nagrywania - powodem jest troska o swoje zdrowie psychiczne. Stuarta czasami można wypatrzeć i usłyszeć na filmikach nowego Teamu X. Tęsknicie za "Polskim Pingwinem"?

FUNNY MOMENTS z MINECRAFT!

Negatyw - jeśli pamiętacie tego twórcę, to jestem pełen uznania, bo to prawdziwy dinozaur polskiego YouTube'a. Kiedyś nie było widza, który nie kojarzyłby Negatywa - twórcę specjalizującego się w Minecrafcie. Niestety, karierę youtubera zakończyły afery i problemy w życiu osobistym. Dzisiaj po Negatywie trudno znaleźć w internecie ślad. Cóż, nikomu nie jest smutno.

ZAMYKAM KANAŁ!

CeZik - "Wóda To Śmierć", "Kiełbasa Nietłusta" czy "Folksdojcz" to tylko niektóre z popularnych filmików CeZika. Najogólniej mówiąc był to twórca, który zajmował się robieniem muzyki w humorystyczny sposób. Wykorzystywał wizerunki znanych osób, którzy śpiewali absurdalne teksty. W 2018 wypuścił płytę "Ambiwalnięty", która nie odniosła takiego sukcesu, jak śmieszne filmiki CeZika.

CeZik & KlejNuty - Wóda To Śmierć (feat. STING)

Barbara Kwarc - popularność zdobyła występując w "Klatce B", paradokumentalnej komedii emitowanej w internecie. Swego czasu youtube'owa celebrytka wyróżniała się robieniem niezwykle wulgarnych filmików na swoim kanale. Być może to dobrze, że jej kariera dobiegła końca...

"Energy 2000"

Zgadzacie się z powyższą listą? Dodalibyście kogoś, o kim zapomniałem?

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Aferka z dziewczyną z GOATS. Wardęga wydał oświadczenie