Nie mieli z nią kontaktu pięć lat. Odkryli makabryczną prawdę
Przerażającą prawdę o zaginionej kobiecie odkryli szwedzcy policjanci. Jej 57-letni mąż został skazany na trzy i pół roku pozbawienia wolności. Okazało się, że latami trzymał jej ciało w zamrażarce.
Makabrycznego odkrycia dokonali szwedzcy policjanci w Årjäng, ok. 340 kilometrów na zachód od Sztokholmu. Okazało się, że 57-letni Norweg przez pięć okłamywał rodzinę i najbliższych przyjaciół. Mężczyzna utrzymywał, że jego żona żyje. Tak naprawdę jej ciało znajdowało się w zamrażarce.
Trzymał ciało żony w zamrażarce przez pięć lat
57-letni Norweg oraz jego żona zamieszkali w Årjäng kilka lat przed jej śmiercią. Gdy kobieta umarła w 2018 r., mężczyzna nie powiadomił rodziny bądź przyjaciół. Zamiast tego umieścił jej ciało w zamrażarce, zaraz obok żywności, którą w międzyczasie spożywał. Zrobił to dlatego, aby cały czas pobierać jej emeryturę.
Policję o podejrzeniach powiadomił brat nieżyjącej kobiety. Nie podobało mu się, że przez wiele lat nie mógł skontaktować się z siostrą, a jej mąż ciągle utrzymywał, że wszystko u niej w porządku. Kłamał, że zmarła utraciła umiejętność komunikowania się w wyniku udaru. Czasem mówił, że jest w domu opieki, gdzie nie można się było dodzwonić. W marcu 2023 r. policjanci weszli z nakazem do domu podejrzanego, gdzie odkryli schowane w zamrażarce ciało. Podejrzany 57-letni Norweg od razu został zatrzymany.
We wtorek 12 września sąd rejonowy w Värmland skazał 57-letniego Norwega na trzy i pół roku pozbawienia wolności. Mężczyzna został skazany za zbezczeszczenie zwłok, rażące naruszenie obrzędów pogrzebu, oszustwo oraz fałszowanie dokumentów. Od 2018 r. udało mu się łącznie wyłudzić od państwa 1,5 mln koron norweskich (ok. 600 tys. zł).
Źródło: radiozet.pl, tvn24.pl
W temacie społeczeństwo
- Znaleźli ciała dwóch nastolatek. Uprawiały subway surfing
- Tampony z gąbki morskiej przejmują social media? Ginekolodzy biją na alarm
- Influencerzy wspierają program dla młodych. Pojawili się na gali podsumowującej "Godzinę dla MŁODYCH GŁÓW"
- Influencer zginął na oczach widzów. Tragiczny finał lotu Tang Feijiego
Popularne
- "POLSKA GUROM" - Przemek Kucyk zgłasza się na Eurowizję. To jego topka polskiej (pop)kultury
- Nudna reklama Friza i Wersow. Recenzja "Friz & Wersow. Miłość w czasach online"
- Nikita i Cameraboy rozstali się? Mocny statement krąży w sieci
- Wejdą nowe smaki Wojanków? Internet huczy od pogłosek
- Taylor Swift wydała POPrawny album. Dlaczego nie wrócę do "The Life of a Showgirl"? [RECENZJA]
- Bagi na liście Forbes 30 under 30. Znalazł się tam szybciej od Friza
- Taylor Swift zdissowała Charli XCX. Nazwała ją warczącą chihuahuą
- Dawid Podsiadło zagra sekretny koncert dla wybrańców. Trzeba było zbierać tipy...
- Fotograf oskarżył Jeleniewską o kradzież zdjęcia. "To jest po prostu patologia"