netflix
Klienci Netfliksa szykują bojkot? Są wściekli
Kiedy Netflix wprowadzi pakiet z reklamami w Polsce

Netflix z pakietem z reklamami. Kiedy w Polsce?

Źródło zdjęć: © Canva, Netflix
Anna RusakAnna Rusak,30.01.2023 12:30

Tańszy pakiet z reklamami na Netfliksie jest już dostępny w 12 krajach. Platforma informuje, kiedy wprowadzi rozwiązanie w Polsce. Czy już powinniśmy obawiać się o współdzielenie konta na Netfliksie?

Netflix już od dłuższego czasu testuje rozwiązania, które miałyby sprawić, że użytkownicy platformy przestaną współdzielić konta, jeśli nie mieszkają razem. W 12 krajach - w tym w Wielkiej Brytanii i w Niemczech - na początku listopada 2022 roku pojawił się pakiet z reklamami.

To tańsza opcja abonamentu, która ma być dobrym rozwiązaniem w walce z współdzieleniem konta na Netfliksie i umożliwiać użytkownikom dalsze korzystanie z platformy. Wiadomo już, kiedy najprawdopodobniej pakiet z reklamami na Netfliksie pojawi się w Polsce.

Netflix i pakiet z reklamami w Polsce

Netflix, by przeciwdziałać dzieleniu się kontami przez użytkowników, wprowadził dwie konkretne zmiany w fukcjonowaniu platformy. Jedną z nich jest wprowadzanie tańszego pakietu subskrypcji z reklamami. Płacimy mniej, ale musimy pogodzić się z tym, że seans będzie nam przerywała reklama Coca-Coli.

Jak informują "Wirtualne Media", na wprowadzenie tańszego pakietu z reklamami użytkownicy Netfliksa w Polsce będą musieli jeszcze poczekać. Wciąż nie rozpoczęto działań, które miałyby wprowadzić pakiet z reklamami i nie zatrudniono jeszcze nawet osób, które miałyby zajmować się pozyskiwaniem reklamodawców. Netflix z pakietem z reklamami wystartuje w Polsce najwcześniej pod koniec 2023 roku.

"W miarę zdobywania wiedzy i doświadczenia z dostępności pakietu z reklamami na wybranych rynkach, będziemy analizować możliwości wprowadzenia usługi w kolejnych krajach" - tak biuro prasowego Netfliksa w Polsce odpowiedziało "Wirtualnym Mediom" na pytanie o wprowadzenie tańszego pakietu w naszym kraju.

trwa ładowanie posta...

Koniec współdzielenia kont na Netfliksie

Drugim ruchem platformy w walce z współdzieleniem kont jest weryfikacja użytkownika poprzez adres e-mail. Polega na tym, że Netflix przesyła link na adres e-mail lub numer telefonu osoby posiadającej konto. W wiadomości znajdują się czterocyfrowe kody weryfikacyjne. Trzeba je wpisać na platformie, jeśli znajdujemy się "poza gospodarstwem domowym" i chcemy dalej korzystać z Netfliksa. Powoli pojawią się już pierwsze testy tej weryfikacji w Polsce.

"Jeśli nastąpi logowanie na konto z urządzenia spoza Twojego gospodarstwa domowego lub takie urządzenie będzie używane w sposób ciągły, możemy poprosić Cię o zweryfikowanie tego urządzenia, zanim będzie można na nim korzystać z serwisu Netflix, lub o zmianę gospodarstwa domowego Netflix" - czytamy na oficjalnej stronie Centrum Pomocy Netflix.

Jak widać teraz Netflix zbiera doświadczenie na innych rynkach, ale to kwestia czasu, gdy wprowadzi rozwiązanie również w Polsce. Cieszcie się więc z współdzielenia konta póki możecie. Trzeba zaznaczyć, że to nie jedyna platforma, która zaczęła oferować użytkownikom takie rozwiązanie. Nad wprowadzeniem pakietu z reklamami pracuje również Disney+.

Źródło: Wirtualne Media

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Komentarze (0)
arrow
Netflix przedstawia 12 polskich produkcji na 2023 r. Jest na co czekać?