popkultura
Wersow straciła ogromną kwotę. Tej afery nigdy nie zapomni
Niebinarny bizon w bajce Netfliksa

Niebinarny bizon w bajce Netfliksa. Edukuje o deadnamingu

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, YouTube
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.03.2023 11:15

Na Netfliksie zadebiutował nowy sezon serialu animowanego dla dzieci "Ridley Jones: strażniczka muzeum". Jedno ze zwierząt występujących w produkcji dokonało przed babcią coming outu jako niebinarny bizon.

5. sezon "Ridley Jones: Strażniczka muzeum" trafił na Netfliksa 6 marca. To serial animowany dla dzieci, który wyprodukowała Chris Nee. Dzieło opowiada o 6-letniej tytułowej Ridley. Dziewczynka mieszka wraz z mamą i babcią w domku na drzewie w muzeum, w którym eksponaty ożywają w nocy. Kiedy miejsce budzi się do życia, nadchodzi czas przygód.

8. odcinek nowego sezonu nosi tytuł "Szczęśliwego Dnia Stada!". Epizod przedstawia historię niebinarnego bizona Freda. Zwierzę dorosło na tyle, by mogło stanąć na czele stada. Jest jednak pewien problem. Babcia bizona nie wie, że Fred zmieniło imię i zaimki. Młode zwierzę jest urażone deadnamingiem i próbuje przekonać bliską osobę, by używała poprawnego imienia.

Ridley Jones | Official Trailer | Netflix

Niebinarny bizon w bajce Netfliksa

Babcia zwraca się do zwierzęcia imieniem Winnifred, czym sprawia bizonowi ogromną przykrość. Nie zdaje sobie sprawy, że postać używa zaimków oni/one oraz imienia Fred.

- Gdy ostatnio widziałom babcię, używałom innego imienia i zaimków. To było, zanim odkryłom, że wolę być Fredem. (...) Zapomniałom, że tak dawno się nie widzieliśmy. Babcia nie wie, ile się zmieniło. Wciąż myśli, że jestem jej wnuczką, a ja jestem wnuczFredem - mówi bizon.

Fred przezwycięża strach przed wyjawieniem babci prawdy o swojej nowej tożsamości: -Jeśli mam poprowadzić stado, chcę być sobą. Zawsze mówisz, by prowadzić stado sercem, prawda? Moje serce mówi, że czuję się Fredem. Jestem niebinarne i to imię pasuje do mnie najlepiej. Właśnie dlatego używam zaimków oni/one. Czuję się źle, gdy zwracasz się do mnie w formie żeńskiej lub męskiej - tłumaczy bizon.

Babcia odpowiada, że nie zdawała sobie sprawy z deadnamingowania bizona. Przeprasza Freda za używanie złego imienia i zaimków. Zapewnia bizona, że świetnie się sprawdzi jako przywódcze stada.

To koniec serialu "Ridley Jones: Strażniczka muzeum"?

Twórczyni seralu Chris Nee ma żal do Netfliksa, że platforma nie reklamowała nowego sezonu "Ridley Jones: Strażniczka muzeum". Kobieta napisała na Twitterze, że serwis zrezygnował z kontynuowania produkcji. Nee jako przyczynę decyzji podaje odcinek z niebinarnym bizonem, który rzekomo zniechęcił włodarzy Netfliksa. Platforma nie odniosła się do kontrowersji.

Epizod z udziałem Freda oburzył konserwatywnych użytkowników mediów społecznościowych. Część z nich apeluje o anulowanie subskrypcji na Netfliksie.

trwa ładowanie posta...
trwa ładowanie posta...

Źródło: Fox News

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 1
  • emoji kupka - liczba głosów: 6
Haha,zgłoś
Sercem nie tyłem stado prowadzić, bardzo edukacyjna bajeczka, dzieci nie musicie umieć liczyć, czytać, pisać najważniejsze żebyście odmieniały zaimki niebinarne. Cóż za niebębeństwo
Odpowiedz
0like0dislike
Komentarze (1)
arrow
Feministyczny hymn na TikToku. Premiera "Labour" Paris Palomy