Netflix. Gry mobilne platformy to porażka. Statystyki dają do myślenia
Pytanie do subskrybentów Netfliksa: Czy graliście w gry mobilne dostępne w serwisie? Statystyki są dla platformy po prostu kompromitujące..
Netflix to jeden z największych serwisów VOD. W ubiegłym roku firma wzbogaciła ofertę o gry mobilne. Pierwsze produkcje bazowały na uniwersum z serialu "Stranger Things". Żeby móc w nie zagrać, należało posiadać subskrypcję Netfliksa. Czy wejście streamingowego giganta w świat gier mobilnych się opłaciło?
Podobne
- Netflix zaskoczył fanów GTA. Kultowa trylogia trafi na platformę
- Jeżeli nudzi Ci się w podróży, musisz sprawdzić te darmowe gry
- Nexus Mods banuje mody do "Starfield". "Nie lubisz zaimków, usuń konto"
- 8 lat rozwijania gry? Jedna gra opracowała to do perfekcji
- FIFA to nie wszystko. Najlepsze gry do grania ze znajomymi
Portal CNBC ujawnił dane z raportu firmy Apptiopia. Z dokumentu wynika, że w gry Netflixa dziennie gra jedynie 1,7 miliona użytkowników. To 1 proc. z 221 milionów subskrybentów na całym świecie. Odkąd Netflix wypuścił swoje gry mobilne w listopadzie 2021 roku, liczba ich pobrań wyniosła nieco ponad 23 miliony.
Netflix zamierza inwestować w gry mobilne
Fatalne statystyki nie demotywują włodarzy Netfliksa. Jak donosi portal "The Verge", platforma chce podwoić liczbę tytułów w ofercie gier mobilnych. Do końca obecnego roku subskrybenci Netfliksa będą mogli zagrać w 50 gier mobilnych. Firma poważnie myśli o zrealizowaniu tego celu, ponieważ podjęła współpracę z trzema niezależnymi studiami gier.
Netflix ma problemy?
Nie jest tajemnicą, że Netflix mierzy się z poważnymi problemami. W lipcu pisaliśmy o tym, że platforma w drugim kwartale 2022 roku straciła prawie milion subskrybentów. W jaki sposób serwis planuje odzyskać użytkowników? Rozwiązaniem mają być opłaty za współdzielenie konta.
W mojej ocenie sytuacji Netfliksa nie poprawi ani inwestycja w gry mobilne, ani wprowadzenie opłat za współdzielenie konta. Problemem są słabej jakości filmy i seriale. Konkurencja wyróżnia się bogatszą ofertą.
Popularne
- Ile lat więzienia czeka Brainroty z TikToka? Bombardiro Crocodilo pocierpi najdłużej
- Julia Żugaj wzruszona sukcesem swojego chłopaka? "Jestem dumna"
- Zestawy Reziego w Pasibusie. Ile kosztuje zaskakująca nowość?
- Uczestnik "Twoje 5 minut 3" wydał oświadczenie. "Nie jestem psycholem"
- Czy 100 ludzi pokona goryla? Absurdalne pytanie rozpala internet
- Viral Kebab już otwarty. Co wiadomo o nowym biznesie Ekipy?
- Łatwogang nagra collab z bbno$? Internauci muszą spełnić jeden warunek
- Lokal sushi sparodiował zmarłego kilka dni temu rapera. "Joka zszedł z nieba"
- Przez 18 lat kąsały go węże. Teraz jest niezniszczalny