Nexus Mods banuje mody usuwające zaimki w "Starfield"

Nexus Mods banuje mody do "Starfield". "Nie lubisz zaimków, usuń konto"

Źródło zdjęć: © Bethesda
Konrad SiwikKonrad Siwik,12.09.2023 15:00

Zaimki w "Starfield" wywołały srogą aferę wśród mniej tolerancyjnych graczy. Na stronie Nexus Mods pojawiały się mody usuwające dodatkową opcję wyboru. Założyciel serwisu sprzeciwia się takim praktykom i podaje, że wszystkie mody usuwające zaimki będą banowane.

W ramach eskalacji trwających kontrowersji związanych z nową grą "Starfield" założyciel Nexus Mods, Robin Scott "Dark0ne", wydał oświadczenie. Potwierdził w nim, że popularna witryna z modami do gier na PC będzie dążyć do usunięcia wszelkich przesłanych plików, które mają na celu usunięcie opcji wyboru zaimków przez graczy w ich kopiach gry.

Afera o zaimki w "Starfield"

Wiadomość o stanowisku Nexus Mods wobec takich modów do najnowszej produkcji Bethesdy została po raz pierwszy rozpowszechniona 5 września przez użytkownika X [Twittera] o nicku Lord Metal Man. Udostępnił on zrzut ekranu z usuniętego już posta z forum dotyczącego gry, w którym użytkownik wemicgod z podekscytowaniem ogłaszał, że Nexus Mods "nie będzie wspierać żadnych modów, które usuwają zaimki".

"Oficjalnie ogłosili, że będą sprzeciwiać się transfobii, bigoterii, a na ich platformie nie ma miejsca na nienawiść. Wszelkie mody, które to promują, zostaną usunięte. Wygrywamy. Starfield jest przełomowy na wiele sposobów - społecznie, kulturowo i ekonomicznie!" - napisał wemicgod.

Nexus Mods banuje mody do Starfield
Nexus Mods banuje mody do Starfield (Twitter)

Założyciel Nexus Mods potwierdza banowanie modów usuwających zaimki

Dyskusja na temat banowania modów usuwających zaimki w "Starflied" zwróciła uwagę członka Nexus Mod t3hWAR10ck. Rozpoczął on wątek na oficjalnym forum witryny, aby potwierdzić oficjalne stanowisko administracji. Nagle do dyskusji dołączył Robin Scott, wskazując oficjalny post dotyczący poprzedniej kontrowersji z flagą dumy w grze "Spider-Man Remastered".

Gwoli przypomnienia, produkcję Marvela spotkał podobny los co "Starfield". Mianowicie moderzy zaczęli zastępować tęczową flagę tą należącą do USA.

W pierwszym z cytowanych akapitów Scott zapewnia, że "polityka strony jest następująca: jesteśmy za inkluzywnością, jesteśmy za różnorodnością. Jeśli uważamy, że ktoś przesyła mod na naszą stronę z zamiarem celowego sprzeciwienia się inkluzywności i/lub różnorodności, podejmiemy działania przeciwko niemu".

Nexus Mods banuje mody do Starfield
Nexus Mods banuje mody do Starfield (Nexus Mods)

"To, czy nadal będziesz korzystać z naszej witryny na podstawie tej polityki, zależy wyłącznie od Ciebie. [...] Jeśli ta polityka cię denerwuje, jeśli jako firma złamaliśmy jakiś moralny kodeks postępowania, którego nie możesz zaakceptować, proszę, usuń swoje konto (dolna opcja) i idź dalej, tak jak my to robimy" - podsumował Scott.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 4
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 11
  • emoji kupka - liczba głosów: 32
Michał,zgłoś
Zawsze są inne serwisy
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się