Nakaz całowania na wyspie Capri

"Nakaz całowania" na włoskiej wyspie Capri. Obowiązek, który jest przyjemnością

Źródło zdjęć: © Vibez / Canva, Facebook
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,08.08.2022 16:00

Władze włoskiej gminy Anacapri znalazły idealny sposób na wypromowanie regionu. W widokowym punkcie postawiły znak nakazu, któremu trudno się nie podporządkować. Wszystko dzięki pomysłowi 23-latka.

Jeśli nie macie pomysłu, gdzie wyjechać na wakacje, oto propozycja dla was. Capri to malownicza włoska wyspa, położona w Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim. To miejsce o urzekających plażach i krystalicznej wodzie przyciągnęło uwagę mediów z całego świata.

Wszystko za sprawą władz gminy Anacapri, które ustawiły tam tablicę z napisem "Strefa romantyczna. Obowiązek całowania się". Znak przedstawia tablicę z całującą się parą.

trwa ładowanie posta...

Gdzie znajduje się "nakaz całowania"?

Jak podaje portal wiadomosci.wp.pl, nietypowy nakaz znajduje się w malowniczym punkcie na włoskiej wyspie. Jest to taras widokowy o nazwie Belweder Marzyciela, niedaleko latarni morskiej w Punta Carena. To miejsce jest chętnie odwiedzane przez młodzież. Rozciąga się stamtąd fantastyczny widok na morze.

"Nakaz całowania". Kto to wymyślił?

Simone Acampora jest 23-letnim mieszkaniem wyspy. To on złożył wniosek do urzędu gminy, ale ustawić "nakaz całowania" w popularnym miejscu. Mężczyznę miał zainspirować piękny widok, który rozciąga się spod latarni morskiej. Co ciekawe, lokalne władze zaakceptowały wniosek. "Nakaz całowania" zaczął obowiązywać od początku sierpnia. Dzięki temu miejsce stało się jeszcze większą atrakcją turystyczną Capri.

CAPRI ISLAND - ITALY

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0