Musk trollował Meta i dziennikarzy. Został przyłapany
Elon Musk ograniczał ruch do stron, z którymi ma na pieńku. Linki do nich z X były celowo spowalniane.
Dziennik "The Washington Post" poinformował, że serwis znany do niedawna jako Twitter sabotował ruch do stron, za którymi nie szaleje jego właściciel Elon Musk. Chodzi głównie o strony należące do Meta, czyli Facebook, Instagram i Threads. Jednak na czarnej liście X znalazły się również Substack czy The New York Times.
Podobne
- Elon Musk przejął Twittera i zwolnił managerów. Trump wróci na Twittera?
- Elon Musk przywraca Twitter Blue. Fani Apple zapłacą więcej
- Elon Musk zrezygnuje ze stanowiska prezesa Twittera? Zadecyduje ankieta
- Elon Musk chce, by ankiety na Twitterze były usługą premium
- Elon Musk chce być gwiazdą Twittera. Wciska ludziom swoje wpisy
X spowalniał przekierowania na inne strony
Linki do tych stron zostały na X spowolnione. Po kliknięciu na nie trzeba było czekać około pięć sekund na otworzenie portalu, na który chcieliśmy się przenieść. W czasach walki o każdą sekundę uwagi coraz bardziej niecierpliwego użytkownika, takie spowolnienie mogło oczywiście powodować rezygnację z opuszczenia X.
Po ukazaniu się 15 sierpnia na washingtonpost.com artykułu informującego o tych praktykach lagi zostały zdjęte z linków do tych stron, które pojawiły się w tekście. Nie wiadomo czy przywrócono normalne funkcjonowanie wszystkich linków przekierowujących z X.
Musk najprawdopodobniej przywrócił funkcjonalność przekierowań, których spowalnianie wytknął mu "The Washington Post", ponieważ takie działania mogły mieć konsekwencje zarówno w zakresie prawa konsumenckiego, jak i antymonopolowego w Stanach Zjednoczonych.
Działania i wypowiedzi 52-letniego Muska coraz częściej przypominają te, których spodziewamy się po klasycznych internetowych trollach. Pisaliśmy już o tym, że z badań wynika, iż często są to osoby o sadystycznym rysie osobowości, które czerpią przyjemność z wywoływania negatywnych emocji u jak największej liczby osób.
Źródło: thewashingtonpost.com
Popularne
- PiriPiri zrobiło pierwsze w Polsce lody z kebabem. To nie jest żart
- Wersow wypuściła "Dorosłe serce". Śpiewa, że otrzymała chłód
- Rosyjski youtuber przesadził z prankami. Policja nie miała litości
- Pierwszy na świecie wyścig plemników. Będą zakłady, kamery, a nawet komentator
- "Best feeling, pozdro z fanem". O co chodzi w tym trendzie?
- Bombardiro Crocodilo i inne brainroty AI. Ten trend wyżre ci mózg
- Sylwester Wardęga przegrał z Marcinem Dubielem. Musi zapłacić 350 tys. zł?
- Gimpson (Gimper) ogłosił swój ostatni koncert. Klub wyprzedał W GODZINĘ
- Julia Żugaj ma nowego chłopaka? "Jest dla mnie teraz ogromnym wsparciem"