popkultura
Dziki Trener wydarł się na temat Janusza Filipiaka i mrugnął okiem do wyznawców teorii spiskowych
Emotka z parą jednopłciową

Morawiecki sojusznikiem LGBTQ+? Premier użył emotki z parą jednopłciową

Źródło zdjęć: © Twitter
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.05.2022 15:00

Dwóch mężczyzn lub dwie kobiety to normalna rodzina. Wiemy o tym my i wie o tym Mateusz Morawiecki. Tak przynajmniej wynika z wpisu, który ukazał na się na Twitterze premiera. Polityk ujawnił swoje poglądy za pomocą emotki z dwiema mamami.

bFPtEQbn

15 maja obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Politycy partii rządzącej świętowali ten dzień w różny sposób. Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg wraz z premierem Mateuszem Morawieckim i kilkoma parlamentarzystami odwiedzili Raszków w Wielkopolsce. Miał tam miejsce festyn rodzinny, któremu towarzyszyły atrakcje dla dzieci i dorosłych.

Zdjęcia z wyjazdu polityków PiS-u do Raszkowa opublikował profil prezesa Rady Ministrów na Twitterze. Do fotografii dołączony był krótki komentarz: "Żadne państwo nie przetrwa bez silnych rodzin👩‍👩‍👧‍👦, bez ogniska domowego. Ten trudny czas, w którym funkcjonujemy uświadamia nam to z całą mocą i dlatego rodzina jest w sercu naszej polityki".

Mateusz Morawiecki emotka pary jednopłciowej
Mateusz Morawiecki emotka pary jednopłciowej (Twitter)
bFPtEQbp

Emotka LGBTQ+ na profilu Morawieckiego

Zabrzmi to surrealistycznie, ale chyba musimy pochwalić Mateusza Morawieckiego. Premier Polski we wpisie dotyczącym Międzynarodowego Dnia Rodzin wkleił emotkę, która przedstawia parę jednopłciową z dziećmi. Niedowiarkom zalecamy wjechać kursorem myszy na emotkę, a wówczas wyświetli się opis obrazka (kobieta, kobieta, dziewczynka, chłopiec). To super, że Morawiecki uważa dwie matki za uosobienie silnej rodziny.

bFPtEQbr

Być może jest to reakcja premiera na wyniki rankingu ILGA-Europe, w którym Polska po raz trzeci z rzędu zdobyła tytuł najbardziej homofobicznego kraju w Unii Europejskiej. Nagła zmiana kursu partii? Kto wie? Dzisiaj emotka LGBTQ+, jutro legalizacja małżeństw jednopłciowych?

bFPtEQbx

Internauci zauważyli wpadkę na zdjęciu premiera z żoną

Gdybyśmy wierzyli w teorie spiskowe, napisalibyśmy, że konto premiera na Twitterze służy do sabotowania partii rządzącej. O co dokładnie chodzi? 14 maja premier opublikował fotografię, na której on i jego żona cieszą się kolacją we dwoje. Internauci zwrócili uwagę na świeczki, które znajdują się na stoliku przed małżonkami. Naliczyliśmy osiem świeczek. Jest to liczba, która kojarzy się z pewną antyrządową piosenką Cypisa. Przypadek?

Co o tym myślisz?
  • serduszko
  • ogień
  • uśmiech
  • smutek
  • złość
  • kupka
"Mam cię w DUP*E", chamski "fan" zaczepił Wersow na ulicy