popkultura
Urodziny BTS na smutno? Boysband świętuje w niepełnym składzie
Piwo z Mentzenem odwołane

Sławomir Mentzen poczuł, jak działa wolny rynek. Spotkanie z politykiem odwołane

Źródło zdjęć: © Vibez / Facebook, Instagram
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,21.07.2022 16:00

Popularny wolnościowiec i polityk Konfederacji miał spotkać się z sympatykami w Poznaniu. Nocny Targ Towarzyski, w którym zaplanowano wydarzenie, finalnie odmówił udostępnienia lokalu z powodu poglądów Sławomira Mentzena.

Nocny Targ Towarzyski to znany klub przy ulicy Kolejowej w Poznaniu. W sobotę 23 lipca miało odbyć się tam wydarzenie pt. "Piwo z Mentzenem", czyli spotkanie Sławomira Mentzena z sympatykami. Wydarzenie nie odbędzie się, ponieważ właściciele lokalu  odmówili udostępnienia miejsca. Powód? Poglądy pochodzącego z Torunia doradcy podatkowego.

"Nie będziemy pozwalać na organizacje eventów, gdzie jest cień szansy, że będą propagowane poglądy uwsteczniające nasz kraj i ludzkie poczucie godności. Nie zgadzamy się z nimi i mamy prawo nie zgadzać się na organizacje takich rzeczy u nas" - czytamy w poście na Facebooku lokalu. I dalej: "Mimo, że nie jest to super biznesowy ruch, to mamy nadzieję, że przesieje na naszym terenie chociaż trochę pełnych nienawiści osób"

Nocny Targ Towarzyski
Nocny Targ Towarzyski (Facebook)

Sławomir Mentzen skarży się na zasady działania wolnego rynku

Polityk Konfederacji za pośrednictwem Facebooka poinformował uczestników spotkania, że wydarzenie się nie odbędzie. "Nocny Targ Towarzyski, w którym impreza miała się odbyć, odmawia wykonania naszej umowy i udostępnieniu nam miejsca, ponieważ mam prawicowe poglądy" - pisze Mentzen.

Polityk Konfederacji przypomina analogiczną sytuację z udziałem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, który w kwietniu tego roku odwołał wykład polityka na uczelni z powodu jego poglądów.  "W innych miastach nie mam takich problemów, ludzie poza Poznaniem zachowują się mniej parszywie" - żali się Mentzen.

Nie będę już pisał, co sądzę o takim podejściu, gdy najpierw się kogoś zaprasza lub zgadza na przeprowadzenie wydarzenia, a potem odwołuje to z powodów poglądów politycznych. Szkoda czasu na wyzłośliwianie się, czy wytykanie lewicowym oszołomom ich hipokryzji, zakłamania i braku elementarnej przyzwoitości.

- Sławomir Mentzen

Mentzen stwierdził, że nie ma pomysłu na alternatywne miejsce, w którym mogłoby odbyć się spotkanie. W związku z tym polityk Konfederacji prawdopodobnie będzie musiał odwołać tegoroczną wizytę w Poznaniu. Mamy wrażeni - graniczące z pewnością - że niewiele osób będzie płakać z tego powodu.

Sławomir Mentzen
Sławomir Mentzen (Facebook)

Proponujemy Mentzenowi, aby kolejne spotkanie zorganizował w swoim pubie w Toruniu. Polityk powiesił w lokalu tzw. czarną listę gości, którzy nie będą obsługiwani.

Hipokryzja, nie?

trwa ładowanie posta...

"Atak" na social media Nocnego Targu Towarzyskiego. Pomożecie?

Poznański klub odczuł moc rozgoryczonych sympatyków polityka Konfederacji. Kilkuset internautów zareagowało emotikoną zezłoszczonej twarzy na wpis Nocnego Targu Towarzyskiego na Facebooku. Niektórzy pokusili się o wystawienie lokalowi najniższej oceny w Google Maps.

Dla odmiany wy możecie zajrzeć na media społecznościowe klubu i y napisać coś miłego i pokrzepiającego.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 4
  • emoji ogień - liczba głosów: 1
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 1
  • emoji złość - liczba głosów: 3
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Steve,zgłoś
Ciężka praca, własność prywatna, wolność uwłacza ludzkiej godności, ciekawe poglądy ma ten NTT. Zapewne lepsze jest hasło nie będziesz miał nic i będziesz szczęśliwy
Odpowiedz
3like1dislike
Lorg,zgłoś
Raczej coś niemiłego xD
Odpowiedz
1like1dislike
NTT zachował się troszkę jak dziecko ,które chce zrobić psikusa rodzicom, trochę słabo
Odpowiedz
4like2dislike
Zobacz komentarze: 5
Komentarze (5)
arrow
Żółty Putin. Czy to dzieło Patryka Vegi?