Opakowanie lodów Mochi, ananas i jedzący je człowiek

Mochi EXOTIC FANTASY. Upolowałem nowe lody od Quebonafide

Źródło zdjęć: © Vibez
Konrad SiwikKonrad Siwik,11.05.2023 18:00

Wybrałem się dziś do Biedronki, żeby upolować nowy smak lodów marki MISS TI od Quebonafide. Łatwo nie było, ale po odwiedzeniu dwóch sklepów w końcu dorwałem ostatnie opakowanie Mochi EXOTIC FANTASY i sprawdziłem, jak smakują.

W czwartek 11 maja do lodówek w sieci sklepów Biedronka trafił nowy smak Mochi od MISS TI. Marka należąca do Quebonafide do tej pory oferowała lody w trzech smakach: mango, matcha i kokosowym. O czwartej opcji mówiło się już od dłuższego czasu, a fani rapera zastanawiali się, czym tym razem nas zaskoczy. Padło na wyjątkowo egzotyczne połączenie.

EXOTIC FANTASY, czyli nowa propozycja Mochi od MISS TI, to wegański sorbet łączący smaki marakui, ananasa i mango zamknięty w cieście ryżowym. Tego dowiedzieliśmy się oficjalnie z mediów społecznościowych MISS TI, jeszcze zanim lody trafiły do Biedronki. Co ciekawe sama sieć jeszcze wcześniej sprzedała klientom ten smak, zamieszczając go w gazetce promocyjnej.

trwa ładowanie posta...

Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI

Znalezienie Mochi EXOTIC FANTASY w Biedronce nie należy do najprostszych zadań. I nie chodzi wyłącznie o ich niedobór, a raczej dużą popularność wśród fanów, którzy odliczali dni i godziny, by dorwać swoje opakowanie. Mnie udało się tego dokonać po odwiedzeniu dwóch sklepów. Do pierwszego z nich lody najwyraźniej jeszcze nie dotarły. W drugim niemal wszystkie były już wykupione i pośród wielu kartoników MANGO znalazłem jeden EXOTIC FANTASY.

Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI
Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI (Vibez)

W tym miejscu polecam wszystkim fanom Mochi pośpiech, bo z komunikatów Biedronki wynika, że nowy smak będzie dostępny tylko do 17 maja.

Trzeba przyznać, że tanio nie jest. Jedno opakowanie o wadze 210 g kosztuje 21,90 zł. To przekłada się na 104,29 zł za kg. W tym przypadku cena jednak nie gra roli, bo przecież mamy do czynienia z produktem premium. W środku opakowania znajduje się sześć tradycyjnych japońskich lodo-ciasteczek zrobionych z sorbetu owocowego i kleistego ryżu mochi-gome.

trwa ładowanie posta...

Cały skład Mochi EXOTIC FANTASY przedstawia się następująco: woda, sacharoza, mąka ryżowa, puree z mango, ananas, marchewka i dynia z koncentratu, sok z marakui, skrobia ziemniaczana, skrobia z tapioki, olej słonecznikowy. Może zawierać śladowe ilości glutenu, jaj, soi, mleka, orzechów i siarczynów.

"Może" co prawda nie oznacza "musi", ale możliwa obecność śladowych ilości jaj czy mleka zdaje się nieco wykluczać ich "wegańskość".

Skład Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI
Skład Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI (Vibez)

Jak smakuje Mochi EXOTIC FANTASY?

Zgodnie z informacją zamieszczoną na opakowaniu Mochi EXOTIC FANTASY należy wyjąć z zamrażarki 5-10 minut przed spożyciem. W przeciwnym razie mogą być zbyt twarde do konsumpcji. Natomiast po rozmrożeniu nie powinno zamrażać się ich ponownie.

Mochi EXOTIC FANTASY po wyjęciu z opakowania
Mochi EXOTIC FANTASY po wyjęciu z opakowania (Vibez)

Gdy już odczekamy tę krótką chwilę, możemy przejść do jedzenia "ciastkolodów". Jak smakują Mochi EXOTIC FANTASY? Tak jak sama nazwa wskazuje, czyli egzotycznie-fantastycznie. Na samym początku przebija się ananas z mango, ale marakuja też w końcu daje się wyczuć. Sam sorbet rozpuszcza się nieco szybciej niż ciasto ryżowe, które w konsystencji przypomina ciągnącą się krówkę lub inny smakowity "ulepek".

Środek Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI
Środek Mochi EXOTIC FANTASY od MISS TI (Vibez)

Po zjedzeniu jednego Mochi język aż dopomina się następnego, by znów poczuć ten gaszący pragnienie egzotyczny zrównoważony słodki smak. Czy warto kupić nowe lody od Quebonafide? Cena rzeczywiście może trochę przestraszyć, ale raz na jakiś czas warto rzucić te nieco ponad dwie dychy, by poznać smak Japonii.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0