Mobbing w sklepie Stradivarius?

Mobbing w znanej sieciówce odzieżowej? Mamy komentarz marki

Źródło zdjęć: © Vibez.pl / Canva, TikTok
Jakub TyszkowskiJakub Tyszkowski,17.03.2023 17:00

Praca w sklepach odzieżowych nie jest najłatwiejsza. Czasami pracownik zmaga się nie tylko z trudnymi klientami, ale i problematycznym przełożonym. Jedna z użytkowniczek TikToka była świadkiem przykrej sytuacji w sklepie Stradivarius w Krakowie. Firma udzieliła komentarza portalowi Vibez.pl.

Użytkowniczka TikToka o imieniu Marta opublikowała film, który zdobył viralową popularność w internecie. Kobieta opowiedziała o wizycie w sklepie Stradivarius w Galerii Kazimierz w Krakowie. Autorka nagrania była świadkiem nieprzyjemnej sytuacji, która miała spotkać pracownicę ze strony przełożonej.

Tiktokerka zwróciła się w filmie bezpośrednio do pracownicy sklepu: - Jeśli do ciebie dotarło to nagranie, odezwij się do mnie. Byłam świadkiem, jak byłaś dzisiaj na środku sklepu przez bardzo długi czas mobbingowana przez swoją menagerkę. Jeśli potrzebujesz pomocy albo chciałabyś złożyć pozew o mobbing, z chęcią będę twoim świadkiem - powiedziała Marta.

Film o mobbingu w sklepie odzieżowym zdobył popularność na TikToku

Tiktokerka nie zainterweniowała, bo obawiała się, że sytuacja pogorszy się, a pracownica ucierpi jeszcze bardziej. Marta opowiedziała ze szczegółami, co widziała w sklepie:

- [Dziewczyna] przez dobrych kilkanaście minut stała na środku sklepu i była traktowana okropnie przez swoją menagerkę. Ja przechodząc obok mogłam doskonale słyszeć, co tam się dzieje. Na początku, gdy usłyszałam kilka bardzo przemocowych słów, pomyślałam, że to przemocowa matka ze swoją nastoletnią córką. Po chwili zorientowałam się, że to są dwie pracownice sklepu - stwierdziła Marta.

trwa ładowanie posta...

Marta w kolejnym filmie powiedziała, że udało jej się skontaktować z pracownicą sklepu. Kobieta nie dotarłaby do dziewczyny, gdyby nie społeczność TikToka, która nagłośniła temat (relacja zdobyła ponad 1,1 mln wyświetleń). Marta zawiadomiła BOK. Twórczyni zaapelowała do ofiar mobbingu, by nie obawiały się zgłaszać problemów odpowiednim instytucjom.

trwa ładowanie posta...

Marka skomentowała sprawę

Poprosiliśmy o komentarz firmę Inditex (właściciela marki Stradivarius). Chcieliśmy wiedzieć, czy zdaje sobie sprawę z zaistniałej sytuacji i czy może potwierdzić relację świadka. Zapytaliśmy też, czy firma zamierza zareagować. Jeśli tak, to w jaki sposób?

"Pragniemy zaznaczyć, że takie sprawy traktujemy bardzo poważnie i priorytetowo. Nasi współpracownicy w marce Stradivarius są w pełni zaangażowani w promowanie zdrowego i bezpiecznego środowiska pracy i pełnej szacunku komunikacji między ludźmi, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz firmy. Jest to jeden z naszych najsilniejszych atrybutów. Tym samym chcielibyśmy poinformować, że badamy otrzymane informacje i podejmiemy wszelkie niezbędne kroki, aby wyjaśnić tę sytuację wewnętrznie" - brzmi treść oświadczenia, które portal Vibez.pl otrzymał od działu Communication & PR marki Inditex.

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 0
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 0
  • emoji smutek - liczba głosów: 16
  • emoji złość - liczba głosów: 5
  • emoji kupka - liczba głosów: 1
Kaskada,zgłoś
Mobbing w znaczeniu prawnym musi mieć charakter długotrwały, ale nie w tym sensie, że ktoś kogoś obraża przez kwadrans... Nie da się zobaczyć jednorazowego mobbingowania, bo z definicji mobbing to seria działań, nie jednorazowa akcja. Widać dobre intencje, ale brakuje wiedzy.
Odpowiedz
1Zgadzam się2Nie zgadzam się