Młode Głowy i TikTok ruszają z serią rozmów o zdrowiu psychicznym
Raport Młodych Głów oraz Fundacji UNAWEZA wskazał drastycznie niski poziom zdrowia psychicznego u dzieci i młodzieży w Polsce. We współpracy z TikTokiem Młode Głowy zaczynają serię rozmów z ekspertami w celu promowania oraz normalizowania mówienia o zdrowiu psychicznym.
Projekt Młode Głowy powstał z inicjatywy fundacji UNAWEZA Martyny Wojciechowskiej. Obejmuje badanie zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży w Polsce oraz działania edukacyjne w tym zakresie.
Podobne
- Mortalcio szczerze o zdrowiu psychicznym. Apeluje do widzów
- Mindfulness dla każdego. Jak pozytywnie rozpocząć dzień?
- Wstrząsający raport o dzieciach i młodzieży. MEN reaguje
- Zdrowie psychiczne nastolatków w Rumunii i Bułgarii. Jak wygląda troska o głowę?
- Miesiąc świadomości o łuszczycy. Czy można się nią zarazić?
17 kwietnia 2023 r. fundacja opublikowała wyniki pierwszych badań. Wskazują one, że co trzecie dziecko nie ma chęci do życia, a ponad 80 proc. uczniów przerasta stres życia codziennego. Więcej o wynikach badania pisaliśmy tutaj.
TikTok jest głównym kanałem działania projektu. Młode Głowy wsparło tam wielu twórców, publikując materiały na temat zdrowia psychicznego oraz sposobów szukania pomocy. Do tej pory do akcji dołączyli:
- Natalia Sisik (@nataliasisik);
- Kacper Zembrzucki (@zetkacper);
- Paulina Danielak (@pani_psycholog);
- Aleksandra Florkowska (@narodzinywegetarianki);
- Justyna Suchanek (@justynassuchanek);
- Patryk Bryliński (@ten_ojciec_z_tiktoka);
- Monika i Mikołaj (@vip_team_official)
Młode Głowy i TikTok organizują rozmowy z ekspertami
We współpracy z TikTokiem fundacja UNAWEZA zorganizowała serię rozmów na temat zdrowia psychicznego. Transmisje na żywo będą się odbywać na oficjalnym profilu Młodych Głów na TikToku. We wspomnianych rozmowach wezmą udział eksperci. Opowiedzą oni o zagadnieniach związanych m.in. z relacjami międzyludzkimi, odżywianiem, akceptacją wyglądu czy pierwszą miłością.
W każdym odcinku psycholożka oraz ekspertka Młodych Głów Joanna Flis poruszy temat zdrowia psychicznego w różnych aspektach życia. Wspólnie z gościem zaproponują również rozwiązania oraz odpowiedzą na pytania widzów. Pierwszy odcinek będzie miał premierę 22 maja 2023 r. o godz. 19:00 na profilu @mlode_glowy na TikToku. Joanna Flis spotka się z aktywistką Martyną Kaczmarek.
Psycholożka razem z aktywistką w pierwszym odcinku poruszą kwestie szacunku do własnego ciała, niskiej samooceny czy presji społecznej. Za to w kolejnym odcinku Joanna Flis spotka się z dziennikarką i autorek książek o pokoleniu Z Justyną Suchecką.
- Młodzi ludzie żyją przytłoczeni nieprawdopodobną ilością, nierealnych do osiągnięcia kanonów piękna. Jest to jedno z największych źródeł ich skrajnie niskiej samooceny. Z tego powodu praca nad pozytywnym stosunkiem do własnego ciała jest jednym z najważniejszych obszarów wspierania zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży - mówi Joanna Flis.
- Mam 28 lat i przez ponad połowę swojego życia żyłam w konflikcie ze swoim ciałem. Zamiast zmieniać swoje ciało na lato, do sylwestra, wesela, chrzcin kuzynki… chcę pokazać ci, jak akceptować je na lata i odnaleźć spokój we własnym domu - podkreśla Martyna Kaczmarek.
Będziecie oglądać pierwszy odcinek z serii Młodych Głów?
Popularne
- Jelly Frucik zablokowany na TikToku. "Ryczę i jestem w rozsypce"
- Kim są "slavic dolls"? Śmiertelnie niebezpieczny trend na TikToku
- Quebonafide ogłosił finałowy koncert? "Będzie tłusto"
- Były Julii Żugaj szantażował jurorów "Tańca z gwiazdami"? Szalona teoria fanów
- Amerykanie nie umieją zrobić kisielu? Kolejna odsłona slavic trendu
- Jurorka "Tańca z gwiazdami" węszy romans? "Ja nie widzę tej relacji"
- Chłopak Seleny Gomez się nie myje? Prawda wyszła na jaw
- Agata Duda trenduje za granicą. Amerykanie w szoku
- Podgrzej pizzę na PlayStation 5. Pizza Hut prezentuje nietypowy gadżet