Maya Hawke , Uma Thurman

Maya Hawke o aborcji: "Nie istniałabym, gdyby nie aborcja mojej mamy"

Źródło zdjęć: © Instagram.com, The Tonight Show
Anna RusakAnna Rusak,01.07.2022 14:00

Maya Hawke, promując drugą część czwartego sezonu "Stranger Things", odniosła się do problemu aborcji w USA. Stwierdziła, że gdyby nie aborcja jej mamy - Umy Thurman - aktorka by "nie istniała".

Druga część czwartego sezonu "Stranger Things" właśnie pojawiła się na Netflixie, ale jeśli jeszcze jej nie oglądaliście, to zachęcamy do zapoznania się ze spiskowymi teoriami fanów. W każdym razie chyba nikt z nas nie wyobraża już sobie tej serii bez Mai Hawke.

Gwiazda "Stranger Things", z okazji premiery ostatniego rozdziału czwartego sezonu, wystąpiła w "The Tonight Show" Jimmy'ego Fallona. Aktorka odniosła się do sprawy aborcji w Stanach Zjednoczonych.

Maya Hawke o prawie aborcyjnym

O tym, że aborcja w USA przestała być prawem człowieka, pisaliśmy szerzej w tym tygodniu, więc odsyłamy was do tych tekstów. Upraszczając, można by było napisać, że teraz aborcja, podobnie jak w Polsce, jest w Stanach Zjednoczonych znacząco utrudniona.

Uchylenie wyroku w sprawie Roe vs. Wade było szeroko komentowane przez wielu zagranicznych celebrytów (i polskich polityków niestety również). Maya Hawke też postanowiła zabrać głos w tej sprawie. Aktorka stwierdziła, że nie byłoby jej, gdyby jej mama - Uma Thurman - nie dokonała aborcji.

trwa ładowanie posta...

Maya Hawke - gdyby nie aborcja mojej mamy, nie byłoby mnie

Hawke w swojej wypowiedzi odnosiła się do felietonu, który Thurman napisała w zeszłym roku dla "The Washington Post". Aktorka przyznała w nim, że jako nastolatka dokonała aborcji - była w ciąży ze znacznie starszym od siebie mężczyzną.

Thurman w artykule pisała o tym, że ta trudna decyzja pozwoliła jej "dorosnąć i stać się matką, którą jest dzisiaj". Właśnie do tego wyznania w swojej wypowiedzi nawiązywała Maya Hawke.


Moja mama napisała ten naprawdę piękny esej o swojej aborcji, na którą zdecydowała się, gdy była bardzo młoda, i o tym, że gdyby jej nie miała, nie stałaby się osobą, którą się stała, a wtedy ja też bym nie istniała.

Maya Hawke Doesn't Remember What Happens in Stranger Things Season 4 Vol. 2 (Extended)

Aktorka zwróciła też uwagę na to, że zamożni ludzie zawsze będą mogli dokonać aborcji, ale to osoby, które nie mają np. środków by wyjechać, będą cierpiały przez decyzję Sądu Najwyższego. Dodała, by "Pie*dolić Sąd Najwyższy"zaapelowała o walkę o nasze podstawowe prawa.

Miejmy nadzieję, że takie świadectwa jakkolwiek niektórym uświadamiają, że aborcja jest podstawowym prawem człowieka i może znacząco oddziaływać na nasze życie i to - wbrew temu, co mówią antyaborcyjne organizacje - pozytywnie.

Źródło: The Tonight Show

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 28
  • emoji ogień - liczba głosów: 3
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 3
  • emoji smutek - liczba głosów: 3
  • emoji złość - liczba głosów: 9
  • emoji kupka - liczba głosów: 11
Ty istniejesz ale twoja siostra lub brat nie może tego powiedzieć a z wypowiedzi wynika że cieszysz się z życia
Odpowiedz
1Zgadzam się0Nie zgadzam się