lifestyle
NBP wypuściło inflacjobus. Jeździ i tłumaczy, co jest przyczyną inflacji
Matka Boska na Coca-Coli? Takie rzeczy tylko w Rosji

Matka Boska na Coca-Coli? Takie rzeczy tylko w Rosji

Źródło zdjęć: © Internet, Kolaż: Vibez
Oliwier NytkoOliwier Nytko,24.06.2022 15:00

Rosyjski oligarcha zdecydował się na stworzenie rosyjskiego odpowiednika Coca-Coli. Na etykiecie znalazła się Matka Boska, a właściciel przestrzega przed mieszaniem coli z… "zagranicznym alkoholem". Co?

Na terenie Ukrainy trwa wojna. Tysiące osób straciło życie, a miliony musiały opuścić swoje domy. Firmy z kolei opuściły Rosję - niektóre natychmiastowo po rozpoczęciu aktywnego konfliktu zbrojnego, a inne odrobinę później.

Jedną z tych firm, które pożegnały się z Rosją, jest Coca-Cola. Jak rosyjskie firmy radzą sobie z takim brakiem? Ano, ogłoszono wprowadzenie nowej, rosyjskiej Coca-Coli. Z Matką Boską na froncie, a co się będą oszczędzać.

Rosyjski "analog" Coca-Coli xD

Za projektem nowego "rosyjskiego analogu" ma stać rosyjski oligarcha, Aleksandr Donskoj. Produkt "Russkaja Koła" ma być produkowany z różnorakich ziół, przypraw i jagód. Przez to rosyjska Coca-Cola ma być odpowiednikiem zachodniego produktu, ale z "narodowymi dodatkami". Czyli "niby tak samo, ale nie".

To będzie analog z narodowym kolorytem i patriotycznym wzornictwem. Jestem przeciwko podróbkom, ale za jakościowymi analogami i alternatywami. Dlatego, biorąc za punkt wyjścia sprawdzoną Coca-Colę, tworzymy samodzielny, ekologicznie czysty, ojczysty napój z lokalnych składników i z rosyjskim charakterem - powiedział Donskoj.

Oto Russkaja Koła, czyli... rosyjska Coca-Cola z Matką Boską xD
Oto Russkaja Koła, czyli... rosyjska Coca-Cola z Matką Boską xD (Russkaja Koła)

Producent zapowiedział także konkurs. Za wymyślenie brandingu nowej coli, zwycięzcy mają otrzymać 100 tys. rubli oraz "buziaka od oligarchy".

Matka Boska na Russkaja Koła

Problem dla niektórych jest w tym, że na rosyjskiej coli znajduje się wizerunek Matki Boskiej. Tak, ikona Matki Boskiej na napoju dla mas - co może pójść nie tak? Dodakowo font ma być stylizowany na wczesną cyrylicę.

Oto Russkaja Koła, czyli... rosyjska Coca-Cola z Matką Boską xD
Oto Russkaja Koła, czyli... rosyjska Coca-Cola z Matką Boską xD (Russkaja Koła)

To patriotyczne, to ważne dla Rosjan. Wychodzę z założenia, że wszystko, co stworzył Bóg, jest boskie, a to jest boski napój. Jestem przekonany, że gdy przedstawiciele Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej go spróbują, spodoba im się.

Oligarcha podkreślił też, że jego produkt "nie pasuje do zagranicznej whisky", ponieważ jest to "niepatriotyczne".

Cóż, boski napój jako próba dorównania standardowi Zachodu. To Rosja chce być inna, czy taka sama? Cóż, ciekawe, jak będą wyglądały pierwsze reakcje testerów "rosyjskiej Coca-Coli" xD

Źródło: InnPoland, Belsat

Co o tym myślisz?
  • emoji serduszko - liczba głosów: 1
  • emoji ogień - liczba głosów: 0
  • emoji uśmiech - liczba głosów: 1
  • emoji smutek - liczba głosów: 0
  • emoji złość - liczba głosów: 0
  • emoji kupka - liczba głosów: 0
Czy psy mają sny? Nie uwierzysz, co odkryli naukowcy